Gibson Les Paul Studio High Performance Pelham Blue 2016

Sprzedane

4,799 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic Pelham Blue 2017 w nowoczesnej, ergonomicznej i efektownej wizualnie specyfikacji High Performance.

Ten model, choć zachowuje, ogólny wygląd klasycznego LP, nie jest zbyt konserwatywny pod względem specyfikacji i oferuje sporo nowoczesnych rozwiązań, które przypadną do gustu gitarzystom, uważającym żelazną klasykę Gibsona za nieco zbyt toporną i niedzisiejszą.

Mamy tutaj niezwykle wygodny, bardzo smukły gryf a także łagodne łączenie szyjki z korpusem, zapewniające nieograniczony dostęp do najwyższych pozycji. Pewne reformy spotkały także elektronikę. Mamy tu wprawdzie dwa znane od lat humbuckery 498T/490R, ale w przypadku tego modelu mają one możliwość rozłączania cewek.

Gitara w bardzo dobrym stanie ogólnym. Nie ma większych śladów użytkowania, pojawiły się na niej jednak charakterystyczne dla lakieru nitro wzdłużne spękania lakieru (tzw. weather checking). Widoczne są mniej lub bardziej w zależności od kierunku, z którego patrzymy na gitarę. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku, progi są świetnym stanie. Fabrycznie ten model miał zamontowany elektroniczny stroik. W tym egzemplarzu założone są tradycyjne klucze, G-force jest jednak w zestawie i możecie go sobie ewentualnie przywrócić.

Jeszcze jedno. W zestawie z gitarą jest stosunkowo mało znany, zarezerwowany tylko dla serii HP, naprawdę odjechany, aluminiowy futerał. Ma trochę powierzchownych śladów, ale to prawdziwy pancernik.