Gibson Les Paul Studio Fireburst 2005

4,799 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Studio. Dzisiaj egzemplarz rzadkim wariancie kolorystycznym Fireburst, wyróżniającym się zdecydowanie na tle popularnych modeli czarnych, czerwonych i białych.  Gitara wygląda mniej skromnie niż jej powszechnie spotykane rodzeństwo  (złoty osprzęt też robi robotę!) i zdecydowanie może się podobać. 

Egzemplarz wyprodukowany w roku 2005, a więc należący do starszej już nieco generacji, sprzed ery dynamicznych zmian w specyfikacji tego modelu.  W porównaniu z tańszymi wariantami instrument charakteryzuje się pełnym lakierowaniem na wysoki połysk (nie faded, satin itp.) oraz twardym futerałem w zestawie.  

Instrument ma już ponad 15 lat, dlatego znajdzie się na nim trochę śladów użytkowania i upływu czasu. Z tyłu korpusu znajdziemy typowe krzaczki od paska lub guzików koszuli, na główce znajdują się dość często spotykane w Gibsonach z tamtego okresu odbarwienia i złuszczenia lakieru układające się w charakterystyczne wzorki. Poza tym jakaś ryska, czy wgniotka tu i tam może się znaleźć, ale generalnie gitara prezentuje się bez zarzutu jak na swój wiek. Pod względem technicznym jest oczywiście w pełni sprawna, progi są w świetnym stanie. Instrument oczywiście nie ma na koncie żadnych nieprzyjemnych przygód jak złamania, czy klejenia.

Instrument ma bardzo ciekawą specyfikację opartą klasyczne materiały (mahoń, palisander + klon) oraz znakomitą elektronikę, której sercem są znane z modelu LP Custom pickupy 498T/490R gwarantujące charakterystyczny, nosowy, drapieżny sound. To Les Paul pełną gębą, który z powodzeniem poradzi sobie w większości sytuacji.  Z pewnością przypadnie on do gustu osobom, które lubią starą, dobrą wersję modelu Studio. 

Back to top