Gibson Les Paul Studio Fireburst 2005

4,799 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Studio. Dzisiaj egzemplarz rzadkim wariancie kolorystycznym Fireburst, wyróżniającym się zdecydowanie na tle popularnych modeli czarnych, czerwonych i białych.  Gitara wygląda mniej skromnie niż jej powszechnie spotykane rodzeństwo  (złoty osprzęt też robi robotę!) i zdecydowanie może się podobać. 

Egzemplarz wyprodukowany w roku 2005, a więc należący do starszej już nieco generacji, sprzed ery dynamicznych zmian w specyfikacji tego modelu.  W porównaniu z tańszymi wariantami instrument charakteryzuje się pełnym lakierowaniem na wysoki połysk (nie faded, satin itp.) oraz twardym futerałem w zestawie.  

Instrument ma już ponad 15 lat, dlatego znajdzie się na nim trochę śladów użytkowania i upływu czasu. Z tyłu korpusu znajdziemy typowe krzaczki od paska lub guzików koszuli, na główce znajdują się dość często spotykane w Gibsonach z tamtego okresu odbarwienia i złuszczenia lakieru układające się w charakterystyczne wzorki. Poza tym jakaś ryska, czy wgniotka tu i tam może się znaleźć, ale generalnie gitara prezentuje się bez zarzutu jak na swój wiek. Pod względem technicznym jest oczywiście w pełni sprawna, progi są w świetnym stanie. Instrument oczywiście nie ma na koncie żadnych nieprzyjemnych przygód jak złamania, czy klejenia.

Instrument ma bardzo ciekawą specyfikację opartą klasyczne materiały (mahoń, palisander + klon) oraz znakomitą elektronikę, której sercem są znane z modelu LP Custom pickupy 498T/490R gwarantujące charakterystyczny, nosowy, drapieżny sound. To Les Paul pełną gębą, który z powodzeniem poradzi sobie w większości sytuacji.  Z pewnością przypadnie on do gustu osobom, które lubią starą, dobrą wersję modelu Studio. 

Ciekawostką, której nie sposób przemilczeć jest to, że nr seryjny tej gitary kończy się na 666.

 

 

 

 

 

 

Back to top