Gibson Les Paul Studio Faded Ebony 2011

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Studio. Jest to wersja Faded z roku 2011 w kolorze czarnym.

Instrument ma swoje lata, których nie spędził w futerale, dlatego ma trochę śladów użytkowania i kilka modyfikacji. Znajdzie się trochę typowych dla tego typu wykończenia rysek, wgniotek i przetarć lakieru, który to jest już trochę wyślizgany, ale gitara nie miała żadnych przygód jak złamania, pęknięcia, czy klejenia. Pod względem technicznym wszystko z najlepszym porządku. Instrument jest w pełni sprawny, progi są w znakomitym stanie (miały delikatny szlif).

Gitara ma zamontowane bardzo popularne przetworniki Seymour Duncan SH-4 i SH-2 (mają nałożone puszki, dla lepszej prezencji). To uniwersalny set pickupów, który świetnie radzi sobie w różnych stylach. Gitara miała kiedyś zamontowany kill switch zamiast potencjometru tone. Została po nim pamiątka w postaci trochę szerzej nawierconego jednego z otworów, który wymusił zastosowanie dodatkowej podkładki przy montażu potencjometru. Ogólnie ten model miał fabrycznie płytkę PCB, która jednak zastąpiona została klasycznym układem montowanym bezpośrednio do deski. Oprócz tego wymienione zostały także klucze oraz tylne maskownice.

Gitara jest znaną i lubianą, obecnie niedostępną w ofercie Gibsona propozycją. Jej surowy, oszczędny wygląd ma swój niewątpliwy urok, a specyfikacja techniczna nie ustępuje wyższym wariantom. Jest to bardzo solidny, wyprodukowany w USA sprzęt, który – choć nie kosztuje fortuny – oferuje jedyny w swoim rodzaju charakter marki Gibson.

W zestawie widoczny na zdjęciach pokrowiec.