Gibson Les Paul Studio 2010 Wine Red

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza zaprasza na kolejną licytację od złotówki. Dzisiaj pod młotek idzie Gibson Les Paul Studio 2010 w jednym z najbardziej lubianych wykończeń Wine Red. Jest to podstawowa, porządna wersja Studio, a więc nie Faded, Tribute, Satin i inny budżetowy model z przedziału 2000-3000 zł, lecz całkiem poważny instrument w pełnym lakierowaniu i z twardym futerałem. Gitara wprawdzie trochę skromniejsza wizualnie niż wyższe modele jak Standard, ale w kolorze wina i ze złotym osprzętem też pełna uroku i elegancji, a brzmieniowo znakomicie realizująca gibsonowską filozofię. Nowe LP Studio tej klasy wcale nie są tanie, więc jestem przekonany, że warto się zainteresować moją dzisiejszą ofertą.

Specyfikacja instrumentu to klasyka z odrobiną innowacji. Mahoniowy korpus z klonowym topem i gryf z palisandrową podstrunnicą gwarantują jedyne w swoim rodzaju brzmienie, za które wszyscy kochamy Gibsony. Kultowy zestaw pickupów Alnico 498T/490R przetwarza wibracje świetnego drewna w tłusty, gruzowany dźwięk znany z najlepszych nagrań hard rocka i metalu. Gryf typu 50’s doskonale leży w dłoni. Gitara wykończona lakierem nitrocelulzowym, który nie tylko charakterystycznie pachnie, ale przede wszystkim nie jest obojętny dla ostatecznej barwy dźwięku. Gitara ma superlekki korpus typu chambered. Instrument waży zaledwie 3,5 kg, co jest niesamowitym jak na LP wynikiem.

Gitara posiada mało widoczne, kosmetyczne ślady użytkowania i jak na swój wiek wygląda znakomicie.  Jest oczywiście w pełni sprawna technicznie, wolna od wszelkich wad i gotowa do gry.  Progi nie mają żadnych śladów grania, są jak nowe.

W zestawie twardy case i checklista z kontroli jakości.

Zdecydowanie polecam.

Back to top