Gibson Les Paul Studio 1995 Wine Red

SPRZEDANE
Sprzedane!

Elektryczna dusza proponuje gitarę elektryczną Gibson Les Paul Studio. Instrument pochodzi z roku 1995 jest więc gratką dla osób  ceniących sobie starsze Gibsony z lat 90. Jeśli nie przepadacie za ekstrawagancjami, które zagościły w specyfikacjach ostatnimi czasy, powinniście zwrócić uwagę na ten bardzo solidny instrument z powszechnie szanowanego rocznika. Nie jest to wersja Satin, Faded, Tribute czy inna, lecz klasyczny, produkowany przez lata regularny wariant Wine Red ze złotym osprzętem. Te roczniki bardzo ładnie trzymają cenę i są bardzo poszukiwane. 

Gitara ma zamontowane pickupy Seymour Duncan SH-4 i Gibson Burstbucker. Specyfikacja instrumentu to żelazna klasyka. Mahoniowy korpus z klonowym topem i gryf z palisandrową podstrunnicą gwarantują jedyne w swoim rodzaju brzmienie, za które wiele osób kocha Gibsony. Gitara jest bardzo prosta, ale nie brakuje jej charakteru. Jeśli szukacie charakterystycznego brzmienia prawdziwego Les Paula za względnie nieduże pieniądze powinniście rozważyć ten instrument. 

Gitara ma 23 lata, których nie przeleżała w futerale i miejscami wygląda jakby stoczyła bitwę pancerną.  Znajdą się na niej liczne obicia, odpryski,  wgniotki, zmatowienia lakieru, miejscowe zaprawki obić, spękania  oraz ślady upływu czasu na osprzęcie. W cutawau jest trudny do uchwycenia na zdjęciu i na żywo w zasadzie niewidoczny ślad po zamarkowanym pęknięciu.  Ogólnie naturalny relic na maksa i zdecydowanie nie należy spodziewać się nowej gitary. 

Wymienione tu manakamenty wizualne pozostają jednak bez wpływu na walory użytkowe i brzmienie. Technicznie instrument spisuje się bez zarzutu. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Progi są wymienione na nowe i w ciąż pozostają w bardzo dobrej kondycji, praktycznie nie mają śladów użytkowania. 

Serdecznie polecam. Fajny rocznik i oryginalny z życia wzięty egzemplarz w cenie o wiele niższej od tej, którą trzeba zapłacić za współczesny odpowiednik tej gitary.