Gibson Les Paul Standard Wine Red 1996

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard. Tym razem egzemplarz w przepięknym, ciemnym kolorze Wine Red. Instrument wyprodukowany w roku 1996, a więc pochodzący ze szczególnie szanowanego okresu w historii marki. Gitara to łakomy kąsek dla wszystkich tych, którzy niekoniecznie przychylnym okiem patrzą na najnowsze produkty Gibsona. Prestiż Gibsonów z lat 90 nieustannie wzrasta, już dzisiaj widuje się instrumenty z tamtych lat kosztujące spore sumy. Mają te gitary bardzo dobrą prasę, są chwalone, poszukiwane i coraz droższe.

Oferowana gitara zdecydowanie ma ponad dwadzieścia pięć lat i zaczyna już wyglądać jak rasowy vintage’owy instruent. Znajdzie się parę wgniotek, trochę obić, rys, osadów na osprzęcie i cała feeria widocznych pod niektórymi kątami, charakterystycznych dla leciwych Giboli spękań nitro (weather checking). Wspaniały, książkowy, naturalny relic, który jest elementem gibsonowskiej kultury i spodoba się wszystkim miłośnikom takiej stylistyki.

Rzecz jasna gitara nie miała żadnych złamań, pęknięć i innych wymagających odnotowania uszkodzeń. Wszystkie elementy zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne działają prawidłowo. Progi są w znakomitym stanie.

W latach 90 model LP Standard miał montowane fabrycznie przetworniki 498T/490R. Mają one nieco mocniejszy sygnał niż klasyczne PAFy, dlatego gitarka bardzo dobrze czuje się w szeroko pojętej muzyce rockowej.

Do gitary dołączam nieco sfatygowany, ale w pełni sprawny, oryginalny, brązowy futerał Gibsona z różowym wnętrzem i charakterystyczną dla tamtych lat kurtyną. Zdecydowanie warto mieć komplet.