Gibson Les Paul Standard Trans Amber 2002

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard. Tym razem egzemplarz z roku 2002, a więc taki należący do powszechnie szanowanej i poszukiwanej generacji 2002-2006 (tu pierwszy rocznik!). Jest to bardzo tradycyjne wcielenie kultowego modelu  sprzed ery komorowanych korpusów, nowoczesnego osprzętu i zawiłej elektroniki. Stylistycznie gitara bardzo mocno nawiązuje do pierwotnych LP z lat 50 i jest po prostu żelazną gibsonowską klasyką bez kontrowersyjnych udziwnień. Sprawdzone materiały (mahoń, klon, palisander), lakier nitro, znakomite pickupy Burstbucker Pro oraz solidny (ale niezwykle wygodny) gryf 50’s style składają się na ponadczasową specyfikację. To prosty, esencjonalny  LP, a nie gitarowy terminator. 

Egzemplarz w unikatowym, bardzo rzadkim wykończeniu Trans Amber. Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że trochę przypomina legendarny egzemplarz „Greeny” z roku 1959.   Efektowna płyta wierzchnia z przepięknego klonu płomienistego wygląda naprawdę znakomicie no i ten kolor po prostu miażdży. Gitara zdecydowanie wyróżnia się na tle popularniejszych wykończeń. Pickguard nie jest trwale zamontowany (otwory nie są wywiercone). Został prowizorycznie założony do zdjęć. Decyzję o jego montażu pozostawiam przyszłemu właścicielowi. 

Gitara w pełni sprawna technicznie, ustawiona i gotowa do gry. Znajdą się oczywiście ślady użytkowania  w postaci wytarcia lakieru na tyle korpusu, rysek oraz wgniotek.  Generalnie największa kumulacja oznak użytkowania znajduje się z tyłu, front wygląda bardzo świeżo.  Instrument ma prawie 20 lat, których nie przeleżał w futerale, więc jak nowy nie jest, ale nadal prezentuje się świetnie. 

Progi są w znakomitym stanie, mają minimalne ślady użytkowania i na pewno nic nie trzeba z nimi robić. 

Dodatkowym atutem tego egzemplarza jest jego waga – praktycznie równe 4 kg.

W zestawie jest oryginalny futerał.