Gibson Les Paul Standard 1996 Tobacco Burst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj prawdziwy rarytas. Gibson Les Paul Standard w wykończeniu Tobacco Burst. Stara, szanowana i nieustannie nabierająca wartości wersja z rocznika 1996. Tak, tak – legendarne lata 90;-) Jeśli niekoniecznie przychylnym okiem patrzycie na najnowsze wypusty Gibsona, ten mający już 21 lat egzemplarz ma szansę przypaść Wam do gustu.

Szanowany rocznik niesie ze sobą świetną specyfikację. Gitara jeszcze sprzed ery eksperymentów, ma korpus TWR bez komór rezonansowych, który dodatkowo wykonany został z jednego kawałka (dzisiaj rzadkość). Ten egzemplarz ma piękny, gładki top nawiązujący do tradycji lat 50 oraz rzadko spotykane wykończenie. Ozdobą gitary jest jednak nie tylko top, ale również elegancki brązowy tył. Całość prezentuje się bardzo klasycznie. Widać jakość i klasę.

W latach 90 model Standard miał seryjnie montowane pickupy  498T/490R na magnesach AlNiCo obecnie spotykane najczęściej w modelu LP Custom. Mostkowy to rockowy rozrabiaka o sporym sygnale, gryfowy jest natomiast spokojniejszy i ciepły. Te przystawki są ponadczasowe, pokrywają całą paletę brzmień, z którymi kojarzony jest od lat model Les Paul. Jedna daje świetny clean i brzmienie solowe, druga charakterystyczny gruzowaty drive.

Osprzęt gitary jest tradycyjny. W latach 90 Standard miał klucze typu vintage i prostą elektronikę bez rozłączania cewek. Pod względem technicznym jest to Les Paul tak bardzo klasyczny jak to tylko możliwe.

Oferowany egzemplarz zdecydowanie nie zdradza swojego wieku. Ślady użytkowania są bardzo drobne, z całą pewnością nie większe niż w przeciętnym, nawet o wiele młodszym egzemplarzu. Mikroryski, drobne wgniotki to wszystko czego można się doszukać. Rzecz jasna gitara nie przechodziła żadnych złamań, pęknięć i innych wymagających odnotowania uszkodzeń.  Wszystkie elementy zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne działają prawidłowo. Progi są oryginalne i zachowane w bardzo dobrej kondycji. Ogólna kondycja instrumentu jest naprawdę znakomita, wręcz niespotykana jak na ten wiek.

Do gitary dołączam oryginalny, brązowy futerał z różowym wnętrzem i kurtyną. Ma on trochę śladów użytkowania, ale działa jak trzeba i swoją wartość ma, bo dzisiaj taki case nie jest już produkowany. Zdecydowanie warto mieć komplet.

Back to top