Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Standard Premium Birdseye Translucent Amber

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dziś polecam fantastyczną gitarę Gibson Les Paul Standard w limitowanej, kolekcjonerskiej wersji Premium Birdseye Translucent Amber. Gitara szczególnie efektowana pod względem wizualnym, znacząco odbiegająca od tego co model Standard reprezentuje na codzień. Jeśli lubicie niesztampowe, odrobinkę luksusowe instrumenty powinniście zwrócić uwagę na ten ze wszech miar nietuzinkowy model. W swoim czasie była to najdroższa wersja Gibsona Standarda, ceny katalogowe tego instrumentu sięgały poziomu współczesnych „erek”, a więc kilkunastu tysięcy złotych. Obecnie gitara nie jest już produkowana i nie da się kupić nowego egzemplarza. Poza zaprezentowaną po raz pierwszy właśnie w roku 2013 bardzo dobrze przyjętą (i rozwijaną do dziś) specyfikacją mamy tutaj fenomenalny wygląd, który gitara zawdzięcza bursztynowej płycie wierzchniej wykonanej z klonu ptasie oko (rarytas) oraz miodowemu tyłowi. Z pewnością nie jest to instrument sztampowy i spotykany na scenie w remizie.

GItara pochodzi z roku 2013. Choć wkrótce będzie miała 5 lat wygląda w zasadzie jak nowa. Jedynie z tyłu można dopatrzeć się minimalnych rysek widocznych pod światło, ale to śmieszna wręcz drobnica powstała od paska lub guzików koszuli. Poza tym absolutna igła bez obić, odprysków i innych śladów, które należałoby odnotować. Po otwarciu futerału wciąż czuć charakterystyczny zapach nowego Gibsona. Pod względem technicznym gitara w niczym nie ustępuje nówce. Jest wolna od wszelkich wad, zachowana w fabrycznym stanie (brak modyfikacji, napraw). Progi są w znakomitym stanie, ślady użytkowania, która można na nich zauważyć są naprawdę minimalne i absolutnie nie kwalifikują się do podejmowania jakichkolwiek działań lutniczych.

Razem z gitarą sprzedaję oryginalny futerał z białym pluszem oraz komplet dokumentacji od producenta tj. checklistę z kontroli jakości, instrukcję obsługi, broszurę informacyjną, klucz do regulacji gryfu oraz zestaw promocyjny z kompletem strun, kostką i breloczkiem. Zestaw jak ze sklepu. 

Gitara zbudowana z klasycznych dla tego modelu materiałów – mahoniowy korpus i gryf, piękna palisandrowa podstrunnica i wspomniany wyżej  elegancki top, wykończona cenionym lakierem nitro. Korpus gitary jest odciążony za pomocą frezów typu modern weight relief – to względnie nowy wynalazek Gibsona, który zastąpił duże komory rezonansowe. Ponadto instrument wyposażony jest w szyjkę o asymetrycznym, dopasowanym do dłoni kształcie. Taki gryf nie przeciąża ręki i jest bardzo wygodny. Do tego zastosowano zmienny promień podstrunnicy – od strony siodełka jest ona zaokrąglona i wąska, dzięki czemu wygodnie chwyta się akordy oraz płaska i szeroki w pozycjach wysokich zapewniając więcej miejsca dla gry solowej.

Gitara ma zamontowane nowoczesne pickupy Burstbucker Pro, które choć oparte są na najbardziej klasycznych przetwornikach Gibsona nie są tak nosowe i przytłumione dzięki czemu doskonale radzą sobie nie tylko w gitarowej klasyce, ale również gatunkach współczesnych. Pickupy mają możliwość rozłączenia cewek. Można także odwrócić fazę przetwornika przy gryfie jak również wysłać sygnał z przetwornika mostkowego prosto do gniazda (z pominięciem potencjometrów i kondensatorów) co owocuje wzmocnieniem sygnału. Każdy z czterech potencjometrów to push-pull dający dostęp, do którejś z opcji.

Gitara ponadto wyposażona w blokowane klucze Grovera oraz  mostek i strunociąg  TonePros (również blokowane).

Lista wyposażenia gitary jest jak widać imponująca. Jest to gitara zupełnie bezkompromisowy sprzęt z najwyższej półki.