Gibson Les Paul Standard Limited Pacific Reef Blue 2004

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja
Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard. Tym razem egzemplarz z roku 2004, ale w ekstremalnie rzadkiej, limitowanej wersji.

Choć gitara zachowała wszystkie najważniejsze cechy szanowanego i poszukiwanego Standarda z generacji 2002-2006 (niekomorowany korpus TWR, przetwoniki Burstbucker Pro, klasyczna elektronika bez nadmiaru funkcji), to pod względem wizualnym zdecydowanie wyróżnia się na tle regularnie produkowanych egzemplarzy.

Gitara w bardzo charakterystycznym wykończeniu Pacifc Reef Blue charakteryzującym się atramentowym tyłem i niebiesko-zieloną płytą wierzchnią. Sam top ma charakterystyczny dla tej generacji Standarda przepiękny flame.

Warto zwrócić uwagę także na główkę. Jest ona otoczona w bindingiem i ma charakterystyczną inkrustację „crown” zamiast napisu Les Paul model. Nadaje to instrumentowi nieco bardziej luksusowego, customowego wyglądu.

Zwracają także uwagę nietypowe klucze z małymi, niklowanymi główkami, czy białe (w kolor bindingu) elementy plastikowe. Instrument wygląda naprawdę nietuzinkowo i zdecydowanie wyróżni osobę na nim grającą. Jeśli więc szukacie gitary, która pod względem specyfikacji jest popularnym i sprawdzonym rozwiązaniem, ale jednocześnie zdecydowanie nie brakuje jej indywidualnego charakteru.

Ten model jest jedną z nielicznych wersji LP Standard z hebanową podstrunnicą. To kolejny customowy akcent, który ma szczególne znaczenie w czasach, kiedy heban stał się towarem deficytowym i próżno szukać go we współczesnych specyfikacjach. Standard z hebanem to zdecydowanie coś, czego w Lidlu kupić się nie da. Ktoś kto lubi takie smaczki, będzie zachwycony.

Dodatkowym atutem gitary jest jej waga. Ten egzemplarz waży około 4,08 kg. To świetny wynik!

Gitara ma 15 lat. Na lakierze znajdzie się kilka rysek, kilka wgniotek, trochę odcisków od paska na tyle korpusu oraz typowe dla wieku gitary osady na osprzęcie. Są to drobne ślady, które nie psują ogólnej estetyki. Gitara jest w pełni sprawna, ustawiona i gotowa do gry. Konfiguracja jest fabryczna, wszystkie części oryginalne. Progi są w znakomitym stanie, nic nie trzeba z nimi robić.

W zestawie jest oryginalny futerał.