Gibson Les Paul Standard Heritage Cherry Sunburst 2016

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zachęcam do zakupu gitary elektrycznej Gibson Les Paul Standard w klasycznym i ponadczasowym wykończeniu Heritage Cherry Sunburst. Egzemplarz z rocznika 2016, a więc świeża sprawa.  Gitarę formalnie sprzedaję jako sprzęt używany, ale w praktyce jest ona zupełnie nowa. Ma nawet wciąż zafoliowany strunociąg.   Być może ktoś dopatrzy się na lakierze jakiejś mikroryski widocznej pod światło, ale ogólnie rzecz biorąc stan ocenić należy na szóstkę. Żadnych obić, rys, zadrapań, odprysków itp.  Instrument wygląda jak z igły zdjęty i w zasadzie niczego w tej kwestii nie można dodać. No, może poza tym, że gitara po prostu pachnie charakterystycznie nowym Gibsonem. Kto otworzy futerał i weźmie wdech, ten  z pewnością uwierzy, że faktycznie ma do czynienia z fabrycznie nowym instrumentem.

Stan techniczny gitary jest oczywiście idealny.  Instrument jest wolny od wszelkich wad i gotowy do gry po rozpakowaniu.  W zestawie znajduje się oryginalny futerał, klucze do regulacji, papiery, a nawet karton. Dokładnie to samo dostaniecie w „normalnym” sklepie kupując nówkę za zdecydowanie wyższą kwotę.

Jako że od roku 2016 funkcjonuje rozróżnienie na linię T i HP dodam, że jest to Les Paul Standard należący do tej pierwszej, a więc tradycyjny. Jak wiadomo mocno udziwnione gitary z rocznika 2015 nie sprzedawały się najlepiej, dlatego rok później Gibson postanowił przeprosić się z klasyką (i jednocześnie swoimi klientami) wprowadzając gitary wykonane wg znanych wcześniej  zasad. Do specyfikacji wróciły słynne koronki bindingu, tradycyjne wymiary, zniknęły za to kontrowersyjne nowe logotypy.

Gitara zbudowana z klasycznych dla tego modelu materiałów – mahoniowy korpus i gryf, piękna palisandrowa podstrunnica i elegancki top z klonu. W roku 2016 wszystkie LP Standardy z transparentym lakierem na topie otrzymały top gradacji AAA. Dotąd takim topem mogły pochwalić się wyłącznie modele z dopiskiem Premium, obecnie nie ma już tego rozróżnienia. Do wykończenia wykorzystano tradycyjnie lakier nitro.

 

Korpus gitary jest odciążony za pomocą frezów typu modern weight relief – to względnie nowy wynalazek Gibsona, który zastąpił duże komory rezonansowe. Ponadto instrument wyposażony jest w szyjkę o asymetrycznym, dopasowanym do dłoni kształcie. Taki gryf nie przeciąża ręki i jest bardzo wygodny. Do tego zastosowano zmienny promień podstrunnicy – od strony siodełka jest ona zaokrąglona i wąska, dzięki czemu wygodnie chwyta się akordy oraz płaska i szeroki w pozycjach wysokich zapewniając więcej miejsca dla gry solowej.

Gitara ma zamontowane nowoczesne pickupy Burstbucker Pro, które choć oparte są na najbardziej klasycznych przetwornikach Gibsona nie są tak nosowe i przytłumione dzięki czemu doskonale radzą sobie nie tylko w gitarowej klasyce, ale również gatunkach współczesnych. Pickupy mają możliwość rozłączenia cewek. Można także odwrócić fazę przetwornika przy gryfie jak również wysłać sygnał z przetwornika mostkowego prosto do gniazda (z pominięciem potencjometrów i kondensatorów) co owocuje wzmocnieniem sygnału. Każdy z czterech potencjometrów to push-pull dający dostęp, do którejś z opcji.

Gitara ponadto wyposażona w blokowane klucze Grover oraz  mostek i strunociąg  TonePros (również blokowane).

Lista wyposażenia gitary jest jak widać imponująca. Nie powinno to dziwić.  Standard to obecnie najwyższy model Les Paula produkowany pod marką Gibson USA. Powyżej tego modelu występują już modele Gibson Custom. Jest to gitara zupełnie bezkompromisowy sprzęt z najwyższej półki.