Gibson Les Paul Standard Fireball Limited Edition 2011

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard. Jest to limitowany model z roku 2011, który charakteryzuje się bardzo oryginalną specyfikacją techniczną i niezwykłą prezencją.

Gitara wygląda bardzo nowocześnie. Znany z konserwatyzmu Gibson w tym przypadku zaszalał serwując nam ognistego tri-bursta z czarnymi, hot rodowymi plastikami, biało-czarnym bindingiem i ciemnoczerwonym tyłem (z tyłu również burst) oraz czarną hebanową podstrunnicą ze znanymi z modelu Custom prostokątnymi blokami. Całość wygląda bardzo niesztampowo, odważnie i zdecydowanie wyróżnia na tle klasyki. Jest to rzadka i trudna do znalezienia wersja nieprodukowana od ponad dziesięciu lat. Z pewnością przypadnie do gustu gitarzystom patrzącym na instrumenty nie przez pryzmat poprawności historycznej, lecz stawiającym na oryginalność.

Główną cechą wyróżniającą ten instrument jest konfiguracja elektroniki. Mamy tu nieczęste u Gibsona (a spotykane choćby w Duesnbergach) połączenie humbuckera (Burstbucker 3) przy mostku z singlem typu P90 (Seymour duncan Antiquity) przy gryfie. Taka kombinacja stwarza naprawdę interesujące możliwości brzmieniowe. Z jednej strony możemy cieszyć się, typowym dla LP pełnym energii rockowym brzmieniem w pozycji bridge, z drugiej otrzymujemy o wiele spokojniejszy i pełen vintage’owego charakteru sound przystawki jednocewkowej przy gryfie. Jeśli stawiacie na różnorodność i szeroką paletę barw dostępnych w jednej gitarze, takie rozwiązanie wydaje się zdecydowanie mniej ograniczające niż zastosowanie każdego typu pickupów podwójnie.

Gitara ma dość smukły gryf typu 60 i bardzo lekki korpus typu chambered. Gitara waży zaledwie 3,6 kg i jak na Les Paula jest bardzo ergonomicznym wiosłem.

Ten model miał fabryczny system elektronicznego strojenia typu Robot. Jego elementy zostały zdemontowane i zastąpione klasycznymi rozwiązaniami, m.in. tradycyjnymi blokowanymi kluczami, dorobioną płytką gniazda jack i klasycznymi gałkami.

Gitara jest w pełni sprawna, ustawiona i gotowa do gry. Nie miała żadnych przygód jak złamania, czy klejenia i generalnie wszystko z nią w najlepszym porządku. Ślady użytkowania są drobne – znajdzie się trochę rysek, jakieś małe wgniotki itp.

W zestawie jest widoczny na zdjęciach futerał.