Gibson Les Paul Standard Faded Honey Burst 2005

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard z rocznika 2005. Tym razem egzemplarz w wersji Faded, a więc taki z bardzo cienkim, satynowym wykończeniem. Jeśli nie lubicie lustrzanego połysku i szukacie naprawdę bliskiego kontaktu z drewnem, ta gitara jest dla Was. Jak widać na zdjęciach ten egzemplarz nie przeleżał siedemnastu lat swojego żywota w futerale i nosi liczne, zdecydowanie rockandrollowe ślady użytkowania. Przetarcia lakieru, liczne ryski i wgniotki składają się na naprawdę mocny, naturalny relic, który przypadnie do gustu miłośnikom takiej właśnie nieco brutalnej i niewygładzonej estetyki. Gibson w ostatnich latach serwuje nam wiele fabrycznie postarzonych gitara, tutaj jednak mamy przykład instrumentu, który po prostu pięknie zestarzał się poprzez normalne użytkowanie. Taki zresztą urok wszystkich modeli z dopiskiem Faded, znoszących upływ lat w taki właśnie sposób. Jeśli szukacie czegoś w stanie mint, to zdecydowanie nie jest właściwy kierunek, ale poszukując autentycznej gitary, w naprawdę bezpośredni sposób manifestującej swój charakter, zdecydowanie warto rozważyć ten wyjątkowy okaz, który wygląda jakby przed chwilą wrócił intensywnego tourne po świecie.

Gitara ma wspaniały top, przepiękny kolor i zachwyca naturalnymi fakturami drewna. Pomimo licznych śladów użytkowania jest to w pełni sprawny, wolny od wszelkich wad instrument, który nie ma na koncie nieprzyjemnych przygód jak złamania, czy pęknięcia. Pod względem technicznym wszystko z gitarą w najlepszym porządku i zdecydowanie nie należy się obawiać o jakiekolwiek kwestie związane ze zużyciem. Progi są w świetnym stanie, mechanika gryfu działa jak należy, z elektroniką również nie ma żadnych problemów. To ustawiony i przygotowany do gry instrument, na który można liczyć.

Jeśli chodzi o kwestie związane ze specyfikacją to gitara ma fabryczne przetworniki Gibson Burstbucker Pro w wersji Zebra i przystępny (niezbyt gruby) gryf typu 60. Model Standard z lat 2001-2006 cieszy się szczególnym uznaniem miłośników marki i jest jednym z najczęściej polecanych wariantów LP. Zdecydowanie warto się zainteresować.

Wraz z gitarą sprzedaję oryginalny futerał.

Gitara nie ma jeszcze wywierconych otworów na pickguard, który jest nietrwale założony tylko do zdjęć. Ostateczna decyzja w tej sprawie jest w rękach przyszłego właściciela.