Gibson Les Paul Standard Ebony 1998

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard w klasycznym kolorze Ebony Instrument wyprodukowany w roku 1998, a więc pochodzący ze szczególnie szanowanego okresu w historii marki. Gitara to łakomy kąsek dla wszystkich tych, którzy niekoniecznie przychylnym okiem patrzą na najnowsze produkty Gibsona. Prestiż Gibsonów z lat 90 nieustannie wzrasta, już dzisiaj widuje się instrumenty z tamtych lat kosztujące spore sumy. Mają te gitary bardzo dobrą prasę, są chwalone, poszukiwane i coraz droższe.

Oferowana gitara zdecydowanie nie zdradza swojego prawie dwudziestopięcioletniego wieku. Ślady użytkowania owszem są, ale z całą pewnością nie większe niż w przeciętnym, nawet o wiele młodszym egzemplarzu. Mikroryski, drobne obicia, niewielkie wgniotki i drobne ślady od statywu to wszystko, co należałoby wymienić. Ogólna kondycja jak jak na ten wiek jest naprawdę rewelacyjna. Rzecz jasna gitara nie przechodziła żadnych złamań, pęknięć i innych wymagających odnotowania uszkodzeń. Wszystkie elementy zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne działają prawidłowo. Co ciekawe ten egzemplarz nigdy nie był modyfikowana. Wszystkie części są wciąż oryginalne.

W latach 90 model LP Standard miał montowane fabrycznie przetworniki 498T/490R. Mają one nieco mocniejszy sygnał niż klasyczne PAFy, dlatego gitarka bardzo dobrze czuje się w szeroko pojętej muzyce rockowej.

Do gitary dołączam oryginalny, brązowy futerał Gibsona z różowym wnętrzem i charakterystyczną dla tamtych lat kurtyną. Zdecydowanie dobrze mieć komplet.