Gibson Les Paul Standard Ebony 1996

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard.

Tym razem egzemplarz w klasycznym czarnym kolorze. Instrument wyprodukowany w roku 1996, a więc pochodzący ze szczególnie szanowanego okresu w historii marki. Gibsony z lat 90-tych mają bardzo dobrą prasę, są chwalone, poszukiwane i coraz droższe. Ich prestiż nieustannie wzrasta.

Oferowana gitara zdecydowanie nie zdradza swojego prawie trzydzistoletniego wieku. Ślady użytkowania owszem są, ale z całą pewnością niewiększe niż w wielu, o wiele młodszych egzemplarzach. Mikroryski, drobne obicia, niewielkie wgniotki to wszystko, co należałoby wymienić. Prezencja jest gitary jest zdumiewająca, trudno wymagać czegoś więcej od instrumentu w tym wieku.

Stan techniczny również nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Gitara nie miała żadnych złamań i nie przechodziła żadnych napraw. Mało tego, jest zachowana w oryginalnym stanie. Wszystkie elementy zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne są wciąż fabryczne i działają jak należy.

Gitara ma fabryczne przetworniki 498T/490R. Mają one nieco mocniejszy sygnał i odmienna charakterystykę niż klasyczne PAFy, dlatego gitarka bardzo dobrze czuje się w szeroko pojętej muzyce rockowej. Dla wielu to właśnie te pickupy są esencją brzmienia marki Gibson.

Les Paul Standard z lat 90-tych ma charakterystyczny dla swojej epoki gryf o umiarkowanej grubości. W oficjalnych katalogach jest on opisany jako 1959 rounded shape i jest czymś pomiędzy popularnymi profilami typu 50 i 60.W zestawie z gitarą oferujemy widoczny na zdjęciach futerał marki Gator.