Gibson Les Paul Standard DC 1998 Amber

SPRZEDANE

7,999 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard. Tym razem rzadka wersja Double Cutaway z roku 1998. Sprzęt z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nieco bardziej wyszukanych i starszych Gibsonów. Lata 90 są cenionym okresem w historii marki a instrumenty z tamtego okresu bardzo dobrze trzymają wartość. 

Instrument w wykończeniu  amber z fantastycznym topem z klonu płomienistego. Wygląda naprawdę obłędnie i przywodzi na myśli gitary marki PRS, dla których ta wersja Les Paula jest bezpośrednią konkurencją. To wiosło dla tych, którzy chcieliby Gibola, ale obawiają się niewygody użytkowania ciężkiego i niezbyt ergonomicznego klasycznego LP. Wiosło jest superlekkie (3,45 kg), ma cienki i szybki gryf o współczesnych parametrach (m.in. 24 progi), oferuje świetny dostęp do najwyższych pozycji i uproszczone sterowanie (1x volume, 1x tone). Do tego posiada znakomitej jakości przetworniki Gibson 498T/490R znane z modelu Les Paul Custom oraz solidny osprzęt. Ogólnie gitara jak na Gibsona bardzo zwinna jak na Gibsona i może spodobać się nawet najbardziej zagorzałym przeciwnikom marki. 

Jeśli chodzi o stan to jak na sprzęt, który ma już 23 lata jest naprawdę super. Znajdzie się drobne przetarcie od ręki na rancie korpusu i lekko wytarty już złoty osprzęt, ale ogólna kondycja jest znakomita i trudno wymagać więcej od instrumentu w tym wieku. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Progi po szlifie, wszystkie elementy osprzętu i elektroniki wciąż oryginalne. Działa wszystko od A do Z. 

W zestawie twardy futerał z białym pluszem, który ma uszkodzony zamek szyfrowy i odklejony ogranicznik otwarcia (rozkłada się na płasko).

Zdecydowanie polecam. To przepiękny egzemplarz o egzotycznym kolorze, tygrysim topie i znakomitej, niezwykle oryginalnej specyfikacji. 

 

 

 

 

Back to top