Gibson Les Paul Standard 50’s Style Neck Desert Burst 2006

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard. Tym razem egzemplarz z roku 2006, a więc taki należący do powszechnie szanowanej i poszukiwanej generacji 2002-2006. Jest to bardzo tradycyjne wcielenie kultowego modelu  sprzed ery komorowanych korpusów, nowoczesnego osprzętu i zawiłej elektroniki. Stylistycznie gitara bardzo mocno nawiązuje do pierwotnych LP z lat 50 i jest po prostu żelazną gibsonowską klasyką bez kontrowersyjnych udziwnień. Jeśli szukacie esencjonalnego LP, a nie gitarowego terminatora warto rozważyć ten piękny i świetnie brzmiący instrument. 

Egzemplarz w  w szczególnie efektownym malowaniu Desert Burst. Gitara wygląda znakomicie, ma nieco bardziej piaskowy (jaśniejszy) odcień niż w przypadku tego samego wykończenia znanego z Traditionala, co w moim odczuciu bardzo pozytywnie wpływa na jej prezencję. Do tego ma  szczególnie urodziwą płytę wierzchnią. 

Gitara ma 15 lat i trochę grała, dlatego znajdzie się na niej nieco śladów użytkowania, które jednak rozlokowane są w miejscach mało widocznych i nie mają istotnego wpływu na ogólną prezencję instrumentu. Chodzi mi tu przede wszystkim o drobne przetarcia z tyłu korpusu, które powstają od paska lub guzików koszu i typowe dla lakieru nitro spękania (weather checkings) będące charakterystyczną dla marki Gibson oznaką upływu czasu. Poza tym znajdą się oczywiście jakieś ryski, czy drobne wgniotki, ale generalnie naprawdę nic strasznego.  Gitara oczywiście jest sprawna i wolna od wszelkich wad. Nie ma na koncie żadnych nieprzyjemnych przygód i wszystko z nią w najlepszym porządku. 

Jeśli chodzi o elektronikę to gitara ma zamontowane przetworniki DiMarzio DP 163 Bluesbucker przy gryfie i DP193 Air Norton przy mostku oraz zamontowane kondensatory Jupiter Vintage Tone. To bardzo ciekawa konfiguracja oferująca rockowy pazur w przypadku pozycji bridge i nieco bardziej liryczne, bluesowe brzmienie w pozycji neck. 

W komplecie z gitarą sprzedaję oryginalny futerał. Zachowała się także fabryczna fiszka z checklistą. 

Zdecydowanie polecam. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top