Gibson Les Paul Standard 2017 Bourbon Burst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard.  Dzisiaj fantastyczny egzemplarz w rzadkim i szczególnie efektownym wykończeniu Bourbon Burst. Instrument wygląda naprawdę obłędnie i jest dość unikatowy. Chodzi o to, że taka wersja kolorystyczna powstawała wyłącznie w roku 2017 i z pewnością nie jest opatrzona i oklepana. Nie widziałem nigdy w Polsce drugiego takiego egzemplarza oferowanego na sprzedaż 

 Gitara ma dwa lata, jest więc jeszcze bardzo świeża. Ślady użytkowania są znikome, ograniczają się do drobnych mikrorysek na tyle korpusu. Takie rzeczy mają gitary ze sklepowych wieszaków, na których pograło kilka osób. Instrument wygląda praktycznie jak nowy i z pewnością zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Nawet pachnie nowością! Jeśli chodzi o stan techniczny to gitara jest sprawna, wolna od wszelkich wad, zachowana w fabrycznej specyfikacji ustawiona i gotowa do gry. Instrument jest po fabrycznym PLEKU, więc reprezentuje najwyższy poziom jeśli chodzi o lutnicze kwestie. Poza tym 

Jako że w roku 2017 funkcjonuje rozróżnienie na linię T i HP dodam, że jest to Les Paul Standard należący do tej pierwszej, a więc tradycyjny. Jak wiadomo mocno udziwnione gitary z rocznika 2015 nie sprzedawały się najlepiej, dlatego rok później Gibson postanowił przeprosić się z klasyką (i jednocześnie swoimi klientami) wprowadzając gitary wykonane wg znanych wcześniej  zasad. Do specyfikacji wróciły słynne koronki bindingu, tradycyjne wymiary, zniknęły za to kontrowersyjne nowe logotypy.  

Gitara zbudowana z klasycznych dla tego modelu materiałów – mahoniowy korpus i gryf, piękna palisandrowa podstrunnica i zdecydowanie ponadprzeciętny top z klonu płomienistego. Korpus gitary jest odciążony za pomocą frezów typu modern weight relief – to względnie nowy wynalazek Gibsona, który zastąpił duże komory rezonansowe. Gitara jest ekstremalnie lekka – waży jedynie 3,6 kg. Ponadto instrument wyposażony jest w szyjkę o asymetrycznym, dopasowanym do dłoni kształcie. Taki gryf nie przeciąża ręki i jest bardzo wygodny. Do tego zastosowano zmienny promień podstrunnicy – od strony siodełka jest ona zaokrąglona i wąska, dzięki czemu wygodnie chwyta się akordy oraz płaska i szeroki w pozycjach wysokich zapewniając więcej miejsca dla gry solowej. 

Gitara ma zamontowane nowoczesne pickupy Burstbucker Pro, które choć oparte są na najbardziej klasycznych przetwornikach Gibsona nie są tak nosowe i przytłumione dzięki czemu doskonale radzą sobie nie tylko w gitarowej klasyce, ale również gatunkach współczesnych. Pickupy mają możliwość rozłączenia cewek. Można także odwrócić fazę przetwornika przy gryfie jak również wysłać sygnał z przetwornika mostkowego prosto do gniazda (z pominięciem potencjometrów i kondensatorów), co owocuje wzmocnieniem sygnału. Każdy z czterech potencjometrów to push-pull dający dostęp, do którejś z opcji. 

Gitara ponadto wyposażona w blokowane klucze Grover, które zdecydowanie ułatwią wymianę strun. Do wykończenia instrumentu użyto tradycyjnego lakieru nitrocelulozowego. 

Lista wyposażenia gitary jest jak widać imponująca. Nie powinno to dziwić.  Standard to obecnie najwyższy model Les Paula produkowany pod marką Gibson USA. Powyżej tego modelu występują już modele Gibson Custom. Jest to zupełnie bezkompromisowy sprzęt z najwyższej półki. 

W zestawie oryginalny futerał.

Zdecydowanie polecam! 

Back to top