Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Standard 2008 Ebony 3,65 kg

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dziś polecam bardzo ciekawy egzemplarz gitary elektrycznej Gibson Les Paul. To model Standard z roku 2008  w wykończeniu Ebony i drapieżnej, stylizacji opartej o czarne elementy plastikowe. To prawdziwy hot rod, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom mocnego, rockowego grania.

Gitara ma charakterystyczny dla tego rocznika korpus typu chambered,  dzięki któremu jest ultralekka.  Ten egzemplarz waży jedynie 3,65 kg, a więc z pewnością nie zmęczy nawet podczas długiego występu scenicznego. To waga na poziomie Fenderów!  Dodatkowo gitara ma znakomity asymetryczny gryf, który powinien przypaść do gustu nawet osobom, które obawiają się braku ergonomii gitar Gibsona. Gitara ma zamontowane wysokiej klasy przetworniki Burstbukcer Pro od lat niezmiennie obecne w specyfikacji modelu Standard. W tym egzemplarzu oryginalny układ elektroniczny, który był płytką PCB zastąpiony został tradycyjnym, ręcznie lutowanym. Gitara ma blokowane klucze Grovera, blokowane gniazdo Neurika  i wykończona jest lakierem nitro.

Oferowany egzemplarz ma prawie 10 lat, ale zachowany jest w bardzo przyzwoitym stanie. Jeśli chodzi o ślady użytkowania to z tyłu znajdą się typowe odciski od paska i  drobnych obić/wgniotek na rancie. Nic nadzwyczajnego w przypadku używanych instrumentów. Jeśli chodzi o przód, to nie ma się do czego przyczepić.  Top  wygląda praktycznie jak nowy, elementy osprzętu również. Jedynie pickguard ma małą pajęczynkę przy śrubce, i trochę mikrorysek, ale to też zupełnie standardowa sprawa. Pod względem technicznym gitara nie ustępuje nówce. Działa wszystko, co działać powinno od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Progi są w bardzo dobrej kondycji (minimalne ślady) i absolutnie nic nie trzeba z nimi robić.

Do gitary dołączam nieoryginalny, ale w pełni funkcjonalny futerał (stan jak nowy) oraz papiery w postaci instrukcji obsługi oraz dowodu zakupu z niemieckiego sklepu muzycznego.