Gibson Les Paul Standard Heritage Cherry Sunburst 2007

CENA:

6,299 zł

  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Dzisiaj przedstawiam gitarę elektryczną Gibson Les Paul Standard Heritage Cherry Sunburst. Jest to egzemplarz z roku 2007, a więc bardzo ciekawy, będący niejako formą przejściową pomiędzy zachowawczymi wypustami z lat od 2001 do 2006 a obfitującymi w innowacje wersjami produkowanymi od roku 2008. Taki LP Standard dostępny był krótko i dlatego jego specyfikacja nie jest szczególnie rozpowszechniona. Stanowi jednak swego rodzaju unikat, w którym niektórzy gitarzyści odnalazł swój ideał. Być może również dla kogoś z was właśnie ta gitara okaże się doskonałym spełnieniem potrzeb. 

W największym skrócie chodzi o to, że w roku 2007 LP Standard miał już superlekki korpus typu chambered, ale jego tył zachował wciąż klasyczną cechę, tj. jednoczęściową budowę (w rocznikach późniejszych komorowane korpusy wytwarzane są zwykle z przynajmniej dwóch kawałków). Gitara wyróżnia się szokująco niską wagą 3,6 kg  i fantastyczną ergonomią. Jednoznacznie zrywa więc ten egzemplarz ze stereotypem Les Paula jako gitary ciężkiej, topornej i niewygodnej. Oczywiście nieporozumieniem jest kupowanie gitar na wagę, ale w warunkach scenicznych tego typu atuty mogą być na wagę złota i zdecydowanie nie każdy LP może coś takiego zaoferować.

Istotną cechą Standarda z rocznika 2007 jest to, że superlekka budowa nie idzie tu w parze z szeregiem innych, często kontrowersyjnych innowacji. Gitara jest bardzo lekka i wygodna, ale jednocześnie zachowała prezencję i ogólną filozofię tradycyjnych LP produkowanych przez lata. Oznacza to, że nie znajdziemy w tym egzemplarzu rozłączanych cewek, elektroniki na płytce PCB, asymetrycznego gryfu, blokowanych kluczy (jest klasyczny 50’s), eksperymentalnego osprzętu i szokujących zmian w wyglądzie. Dominuje tutaj sprawdzona klasyka, a obecność odrobiny innowacji odczuć może jedynie wasz kręgosłup po kilkugodzinnej grze. 

Instrument ma 12 lat, których nie przeleżał w futerale. Gitara posiada trochę obić, otarć, rysek i innych śladów użytkowania oraz upływu czasu, ale wciąż wygląda bardzo efektownie i stylowo. Nie należy spodziewać się nowej gitary, ale też nic psującego ogólną prezencję w sposób szczególny się nie znajdzie. Ot normalne ślady kilkuletniego użytkowania. Gitara ma zamontowane pickupy 498T/490R znane z modelu LPC, ma także wymienione klucze na bardzo dobre jakości i wyglądające niemal identycznie jak oryginalne Schallery. Rzecz jasna pod względem technicznym wszystko jest. Elektronika działa jak trzeba, pod względem lutniczym również wszystko w porządku. Progi były raz szlifowane, nie mają aktualnie śladów zużycia i posłużą wiele lat. 

W zestawie oryginalny futerał oraz komplet papierów. 

 

Back to top