Gibson Les Paul Standard 2002 Desert Burst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje dzisiaj  znakomitą gitarę elektryczną Gibson Les Paul Standard. Jest to egzemplarz w kapitalnym wykończeniu Desert Burst wyprodukowany w roku 2002. Gitara znacznie różni się od produkowanych współcześnie wersji modelu Standard ponieważ pochodzi sprzed ery eksperymentów Gibsona, których świadkami byliśmy w ostatnich latach. Jeśli nie przepadacie za kontrowersyjnymi nowinkami i szukacie czegoś zrobionego wg starych prawideł powinniście zwrócić uwagę na ten egzemplarz. 

Gitara ma fenomenalny klonowy flame top i powalający kolor. Zdecydowanie wyróżnia się wyglądem i śmiało mogę powiedzieć, że to jeden z najpiękniejszych LP jakie się tu pojawiły. Ponadto gitara jest bardzo klasyczna pod względem specyfikacji. Ma tradycyjny korpus (TWR)  bez komór rezonansowych wykonany z jednego kawałka mahoniu (dzisiaj rzadkość) oraz klasyczny osprzęt: klucze Klusona, most i strunociąg bez blokad, prostą, opartą o przetworniki Burstbucker Pro elektronikę bez rozłączanych cewek, boosterów i innych nowinek. Jest to wersja ze znanym i  lubianym gryfem 50 style, a więc klasyka pełną gębą. 

Ten egzemplarz wyróżnia się ekstremalnie niską wagą 3,8 kg. Przy tym typie korpusu to naprawdę wybitny wynik. To chyba najlżejszy niekomorowany standard jakiego kiedykolwiek miałem. Na scenę jak znalazł. 

Gitara ma 16 lat, których nie przeleżała w futerale. Instrument był używany scenicznie w związku z czym posiada trochę śladów użytkowania w postaci rys, wgniotek, odprysków, przetarć i śladów od wieszaka przy główce. Wszystko to drobnica bez wpływu na brzmienie i walory użytkowe, zdecydowanie jednak nie należy spodziewać się nówki. W zestawie jest oryginalny futerał, który wygląda jakby stoczył bitwę pancerną (zadrapania powłoki, ślady po naklejkach). Nie ma jednej klamry i zamka szyfrowego, ale w 100% spełnia swoją funkcję i doskonale chroni instrument. 

Gitara jest oczywiście w pełni sprawna technicznie i wolna od wszelkich wad. Progi są w bardzo dobrym stanie, wszystkie części są oryginalne, fabrycznie zamontowane.  

Standardy pre 2006 są dzisiaj bardzo poszukiwane i kosztują nierzadko bajońskie sumy. To bardzo ceniona generacja charakteryzująca się znakomitym wyglądem (świetne topy i wykończenia) oraz tradycyjną specyfikacją.

 

 

 Back to top