Gibson Les Paul Special Tribute Blue Stain 2019

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Special Tribute DC wyprodukowaną w roku 2019. Instrument w kapitalnym wykończeniu Blue Stain z wyczuwalną strukturą drewna. Ten model charakteryzuje stonowana stylistka, ale taki surowy nieco wizerunek zdecydowanie pasuje do charakteru tej genialnie prostej, pozbawionej wszelkiego nadmiaru gitary.

LP Special to ponadczasowa gitara. Niby ten model powstał jako budżetowy wariant „normalnego” Les Paula, ale trudno nazwać go substytutem. Junior to właściwie odrębny byt o własnej filozofii brzmieniowej i wizualnej, który spotkać można w rękach naprawdę największych gitarzystów. Gibson produkuje zresztą w Custom Shopie Speciale wg historycznych specyfikacji, które kosztują kosmiczne pieniądze także ta gitara jest bardzo mocno zakorzeniona w sercach fanów marki. Nic dziwnego. Jak tu nie lubić przetworników P90 zamontowanych w mahoniowej desce o legendarnym kształcie. Special to arcydzieło prostoty, ergonomii (dobule cut!) i rockandrollowego brzmienia. To jedna z tych gitar, które po prostu zmuszają do grania.

Instrument w znakomitym stanie. W nieznacznym tylko stopniu odróżnia się od nowego egzemplarza, który zresztą jest obecnie nieosiągalny. W komplecie jest oryginalny pokrowiec, komplet papierów oraz fabryczny karton. Gitara jest w pełni sprawna technicznie, ustawiona i gotowa do gry.