Gibson Les Paul Signature T Wine Red 2013

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul. Instrument pochodzi z krótkiej serii Signature T przygotowanej na rok 2013. Ta edycja instrumentów, wydana z okazji „Roku Les Paula”, pod względem wyglądu oraz wyposażenia okazała się  bardzo ciekawą propozycją i szybko została wyprzedana. Obecnie nie da się już kupić nowego egzemplarza oraz próżno szukać w ofercie Gibsona zamiennika, który były równie efektowny wizualnie oraz tak bogato wyposażony. Ten instrument to prawdziwy oryginał łączący w sobie najlepsze cechy modeli takich jak Standard, Traditional i Classic. Gitara może się podobać nie tylko ze względu na bardzo efektowny wygląd, ale przede wszystkim bogatą specyfikację pozwalającą mu bez kompleksów stanąć w szranki z teoretycznie wyżej pozycjonowanymi modelami.

Ten egzemplarz to klasyczny Wine Red z łagodnym flame topem.  Do wykończenia gitary zastosowano oczywiście lakier nitro. Gitara ma mahoniowy korpus i gryf, klonowy top oraz podstrunnicę z granadillo (to egzotyczne drewno, które Gibson stosował w czasach „afery palisandrowej” jako zamiennik dla palisandru). Ten model wyposażony jest w jedne z najlepszych i najbardziej tradycyjnych przetworników produkowanych przez Gibsona.  Zestaw 57 Classic i 57 Classic+ to prawdziwa klasyka brzmienia o charakterystycznej barwie. Do tego, w modelu Signature T, pickupy fabrycznie otrzymały możliwość rozłączania cewek. Takie rozwiązanie pozwala imitować brzmienie przetworników single coil. To doskonała wiadomość dla tych, którzy lubią od czasu do czasu odrobinę odchudzić tłuste brzmienie Gibsona i usunąć nadmiar przesterowania. Z całą pewnością uniwersalności tej gitarze odmówić nie można. Fabrycznie przetworniki nie miały puszek, ale zdecydowałem się je zamontować (są tylko nałożone) dla lepszej moim zdaniem prezencji. Gitara jest bardzo wygodna ze względu gryf 60 slim taper. Ten profil ma opinię najszybszego ze stajni Gibsona i rzeczywiście pozwala grać naprawdę wyścigowo. Szyjka jest jak na Gibsona niezbyt gruba i doskonale leży w dłoni. Standardowym wyposażeniem są także blokowane klucze Grovera.  Ogólnie trzeba więc stwierdzić, że gitara jest fabrycznie bardzo dobrze wyposażana. 

Instrument wyprodukowany w roku, ale zachowany w bardzo dobrym stanie. Ślady użytkowania to tylko nieistotne niuanse (ryski małe wgniotki z tyłu korpusu), ale ogólnie gitara wygląda bardzo świeżo i cieszy oko. Technicznie instrument jest jak nowy. Progi nie noszą śladów użytkowania, wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę działa zupełnie jak w gitarze prosto ze sklepu. W zestawie jest oryginalny futerał z białym pluszem.  

Gratis dorzucam widoczne na zdjęciach straplocki.