Chcesz kupić najtaniej lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Signature T Vintage Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza zachęca do zakupu gitary elektrycznej Gibson Les Paul. Instrument pochodzi z krótkiej serii Signature T przygotowanej na rok 2013. Ta edycja instrumentów, wydana z okazji „Roku Les Paula” pod względem wyglądu oraz wyposażenia okazała się  absolutną rewelacją i bardzo szybko została wyprzedana. Obecnie nie da się już kupić nowego egzemplarza oraz próżno szukać w ofercie Gibsona zamiennika, który były równie efektowny wizualnie oraz tak bogato wyposażony. Ten instrument to prawdziwy oryginał łączący w sobie najlepsze cechy modeli takich jak Standard, Traditional i Classic. Gitara może się podobać nie tylko ze względu na niezwykły wygląd, ale przede wszystkim bogatą specyfikację pozwalającą jej bez kompleksów stanąć w szranki z teoretycznie wyżej pozycjonowanymi modelami.

Seria Signature to Les Paule w bardzo interesujących wariantach wizualnych. Ten egzemplarz ma przepiękny bursztynowe wykończeniez miodowym tyłem  oraz powalający top, którego pozazdrościć mogłoby mu wiele egzemplarzy R9 z Custom Shopu.

Do wykończenia gitary zastosowano oczywiście lakier nitro. Korpus jest standardowy,  typu TWR  – bez komór rezonansowych. Gitara jest wyposażona w jedne z najlepszych przetworników jakie produkuje Gibson.  Zestaw przystawek 57 Classic i 57 Classic+ to prawdziwa klasyka brzmienia o charakterystycznej barwie. W tej wersji przystawki oferują znacznie więcej niż zwykle ponieważ każdą z nich wyposażono w możliwość rozłączenia cewek. Takie rozwiązanie pozwala imitować brzmienie przetworników single coil oraz P90. To doskonała wiadomość dla tych, którzy lubią od czasu do czasu odrobinę odchudzić tłuste brzmienie Gibsona i usunąć nadmiar przesterowania. Z całą pewnością uniwersalności tej gitarze odmówić nie można. Fabrycznie przetworniki nie miały puszek, ale zdecydowałem się je zamontować dla lepszej moim zdaniem prezencji. Gitara jest bardzo wygodna ze względu gryf 60 Slim Taper. Ten profil ma opinię najszybszego ze stajni Gibsona i rzeczywiście pozwala grać naprawdę wyścigowo. Szyjka jest jak na Gibsona niezbyt gruba i doskonale leży w dłoni. Standardowym wyposażeniem są takżeblokowane klucze Grovera.

Gitara ma cztery lata (rok produkcji 2013), ale zachowana jest w bardzo dobrym stanie. Ślady użytkowania to tylko nieistotne niuanse, sprzęt wygląda bardzo świeżo i cieszy oko. Pod względem technicznym instrument sprawuje się bez zarzutu. Progi nie noszą śladów użytkowania, wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę działa zupełnie jak w gitarze prosto ze sklepu.

Jak widać instrument stanowi interesujące połączenie modeli takich jak Standard, Traditional i Classic. Zwykle na tym pułapie cenowym obowiązuje rygorystyczne segmentowanie produktów i konieczność szukania kompromisu. Ta gitara pomimo niewygórowanej ceny oferuje wiele mocnych punktów specyfikacji na raz. Ma wyjątkowe wykończenie, efektowny top, tradycyjny korpus, zaawansowaną elektronikę i wysokiej klasy klucze. Taka kumulacja nieczęsto się zdarza, warto się zainteresować tym nietuzinkowym modelem.

W zestawie jest oryginalny futerał z białym pluszem jak również komplet papierów. 

Udzielam 6 miesięcy gwarancji. 

Back to top