Gibson Les Paul Classic Player Plus SVS 2018

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja
Opis

Elektryczna Dusza prezentuje bardzo ciekawego i dość rzadkiego Gibsona Les Paula. Oto model Classic Player Plus z roku 2018. Gitara stanowi bardzo interesujące połączenie tradycyjnych rozwiązań z nowoczesnym, drapieżnym wyglądem. Gitara to można powiedzieć taka R6 na sterydach. Instrument charakteryzuje się koszerną konstrukcją opartą o mahoniowy, lity korpus bez żadnych odciążeń i komór rezonansowych oraz wyposażona jest w totalnie klasyczne, staroświeckie pickupy P90, w które jeszcze przed erą humbuckerów znajdowały się w specyfikacji pierwszych LP.

Choć specyfikacja czerpie garściami z najstarszych korzeni modelu, nie zabrakło w tym przypadku świeżego spojrzenia na sprawę. Przede wszystkim gitara prezentuje się nowocześnie i grubą kreską odcina od utartych schematów wizualnych jak goldtop, czy wiśniowy sunburst. Kontrastowe, żółto-czarne  satynowe wykończenie w połączeniu z drapieżnym płomienistym topem i czarnymi elementami plastikowymi, jednoznacznie informuje, że to niekoniecznie wiosło dla ortodoksyjnego bluesmana, lecz także przyjemny kawałek drewna dla rockowego wymiatacza, chcącego spróbować czegoś innego niż wyświechtany sound humbuckerów. Gitara jest żywa, sprężysta i ma bardzo otwarte, dynamiczne brzmienie, które przypadnie do gustu zarówno fanom klasycznego brudu w wydaniu Stonesów jak również miłośnikom współczesnych brzmień, nawet tych bardziej przesterowanych. Za wymaganiami współczesnych muzyków nadąża w tym przypadku zarówno profil gryfu (rounded), który jest zdecydowanie bardziej przystępny niż klasyczne szyjki z lat 50, jak również współczesny most z tytanowymi siodełkami, czy precyzyjne klucze Grovera.

Gitara wygląda znakomicie – ma charakterystyczne dla wyższych modeli perłowe logo na główce, inkrustacje w kształcie trapezów oraz oczywiście efektowne białe bindingi. Całość wykończona jest lakierem nitrocelulozowym.   

Instrument sprzedaję formalnie jako używany, ale w praktyce nie różni się od egzemplarza ze sklepu. Gitara nie ma żadnych śladów użytkowania i wciąż pachnie nowością. W zestawie znajduje się znakomity brązowy futerał oraz komplet papierów i akcesoriów.

Zdecydowanie polecam!