Gibson Les Paul Signature Caribbean Blue 2014

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Signature. To jubileuszowy instrument wydany w roku 2014 z okazji 99 urodzin Lestera Polsfussa, od którego pseudonimu artystycznego nazwę wziął model Les Paul. Gitara produkowana była tylko przez rok i jest dość unikatową pozycją w portfolio marki wyróżniającą się nieco na tle popularnych modeli Classic, Standard i Traditional. Instrument ma charakterystyczny dla tego modelu trójwarstwowy binding na korpusie oraz czarne plastiki, które nadają mu customowego, nieco hot rodowego sznytu. Uwagę przykuwa charakterystyczny dla tego modelu pickguard, na którym znajduje się okolicznościowy napis. Oprócz tego ten egzemplarz wyróżnia także zdecydowanie niesztampowe lakierowanie Caribbean Blue, które przypadnie do gustu wszystkim chcącym nieco wyróżnić się z tłumu. Tropikalny flame top i naturalny tył to bardzo nietuzinkowe połączenie w często bardzo konserwatywnych pod względem wykończeń Gibsonach.

Model Signature ma rozbudowaną elektronikę. Pickupy to 57 Classic bez puszek z możliwością rozłączania cewek (potki push-pull). Dodatkowo gitarę wyposażono w zasilany baterią 9V booster pozwalający uzyskać podbicie sygnału o 15 dB. Przyda się na pewno podczas grania solówek.

Dalsza część specyfikacji to żelazna klasyka. Tradycyjne materiały, lakier nitro, gryf typu 50 to sprawdzony przepis na LP.

Gitara ma 9 lat, ale zachowana jest w świetnym stanie i wygląda prawie jak nowa. Naprawdę trudno wymagać więcej od używanego instrumentu. Technicznie oczywiście wszystko w jak najlepszym porządku, działa wszystko, co działać powinno, progi są w znakomitym stanie i nic nie trzeba z nimi robić.

Fabrycznie ten model miał zamontowany system automatycznego strojenia Mini ETune. W tym egzemplarzu są zainstalowane są tradycyjne klucze (elektroniczny stroik jest w zestawie).

Gitara fabrycznie nie miała puszek na pickupach. W tym egzemplarzu zostały założone dla lepszej prezencji.

W zestawie z gitarą sprzedaję oryginalny futerał oraz komplet papierów.