Gibson Les Paul Signature 2014 Heritage Cherry

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Signature. To jubileuszowy instrument wydany w roku 2014  z okazji 99 urodzin Lestera Polsfussa, od którego pseudonimu artystycznego nazwę wziął model Les Paul. Gitara produkowana była tylko przez rok i jest dość unikatową pozycją w portfolio marki wyróżniającą się nieco na tle popularnych modeli Classic, Standard i Traditional. Instrument ma charakterystyczny dla tego modelu trójwarstwowy binding na korpusie oraz czarne plastiki, które nadają mu customowego, nieco hot rodowego sznytu. Uwagę przykuwa pickguard, na którym znajduje się okolicznościowy napis. Świetne lakierowanie a przede wszystkim szczególnie efektowny top z klonu płomienistego sprawiają, że gitara prezentuje się naprawę znakomicie, ale i zdecydowanie niesztampowo. 

Model Signature ma rozbudowaną elektronikę. Pickupy to 57 Classic bez puszek z możliwością rozłączania cewek (potki push-pull). Dodatkowo gitarę wyposażono w zasilany baterią 9V booster pozwalający uzyskać podbicie sygnału o 15 dB. Przyda się na pewno podczas grania solówek. 

Dalsza część specyfikacji to żelazna klasyka. Tradycyjne materiały, lakier nitro, gryf typu 50 to sprawdzony przepis na LP. 

Gitara ma 7 lat, ale zachowana jest w świetnym stanie i wygląda praktycznie jak nowa. Naprawdę trudno wymagać więcej od używanego instrumentu. Technicznie oczywiście wszystko w jak najlepszym porządku, działa wszystko, co działać powinno, progi są w bardzo dobrym stanie i nic nie trzeba z nimi robić. 

W zestawie z gitarą sprzedaję oryginalny futerał oraz komplet papierów. 

 

Back to top