Gibson Les Paul Standard Mahogany Top 2016 Limited

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard 2016 w unikatowej wersji Mahogany Top. Jest to bardzo rzadki, limitowany instrument z roku 2016, który zdecydowanie wyróżnia się na tle swojego rodzeństwa z serii. Cechą charakterystyczną tej wersji jest mahoniowa  płyta wierzchnia o przepięknej fakturze i naturalne wykończenie.

Gitarę formalnie sprzedaję go jako używaną, ale w praktyce to nówka.  Serio, wygląda jak z igły zdjęta, nie ma nawet ryski i pachnie nowością.  W zestawie jest wszystko, co fabryka dała – brązowy futerał z czerwonym pluszem, komplet papierów i pickguard, który możecie sobie zamontować lub nie. Krótko mówiąc dostajecie to samo, co otrzymalibyście kupując ten instrument u dystrybutora, co aktualnie jest niemożliwe ponieważ nie ma tych gitar w sklepach ani polskich, ani zagranicznych.

Instrument wyposażony jest w gryf o profilu slim taper – to chyba najbardziej przystępną szyjką Gibsona. Do tego zastosowano w gitarze zmienny promień podstrunnicy – od strony siodełka jest ona zaokrąglona i wąska, dzięki czemu wygodnie chwyta się akordy oraz nieco spłaszczona w pozycjach wysokich zapewniając odpowiedni komfort podczas gry solowej.

Gitara ma zamontowane nowoczesne pickupy Burstbucker Pro czyli takie nowoczesne PAF-y, która doskonale radzą sobie nie tylko w gitarowej klasyce, ale również gatunkach współczesnych. Pickupy mają możliwość rozłączenia cewek. Można także odwrócić fazę przetwornika przy gryfie jak również wysłać sygnał z przetwornika mostkowego prosto do gniazda (z pominięciem potencjometrów i kondensatorów), co owocuje wzmocnieniem sygnału. Każdy z czterech potencjometrów to push-pull dający dostęp, do którejś z opcji.

Gitara ponadto jest wyposażona w blokowane klucze Grovera oraz  mostek i strunociąg  TonePros. Osprzęt jest więc najwyższej klasy i nie ma się tu do czego przyczepić.

Lista wyposażenia gitary jest jak widać imponująca.  Standard w roku 2016 był najwyższym modelem Les Paula spoza Custom Shopu i gdy pojawił się w sklepach kosztował kupę kasy (ponad 10 tys. złotych). Taki limit jak ten to prawdziwy biały kruk, którego  bardzo ciężko kupić. Jeśli szukacie fajnego, niesztampowego LP z górnej półki zdecydowanie warto się zainteresować