Gibson Les Paul Junior Vintage Tobacco Sunburst 2019

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Junior. Tym razem egzemplarz z roku 2019 w klasycznym dla tego modelu kolorze Vintage Tobacco Sunburst. Gitara to aktualnie produkowana, najnowsza wersja modelu. Nie należy mylić jej ze znanymi z wcześniejszych roczników Juniorami Tribute, które (choć są super) wypadają pod względem specyfikacji i ogólnej prezencji zdecydowanie gorzej, zajmując niższą półkę cenową.

Nasz instrument jest dużo bardziej profesjonalną i poprawną historycznie wersją z lakierem na wysoki połysk, mahoniowym gryfem (nie klon) i dołączonym twardym futerałem znanym z najwyższych modeli. Oczywiście istnieją jeszcze bardziej wyrafinowane Juniory rodem z Custom Shopu, ale ten wydaje się na wielu polach absolutnie wystarczający. Nowy kosztuje zresztą okolice 7500 zł, to już nie zabawka.

Gibson Les Paul Junior został wprowadzony na rynek w 1954 roku jako prostsza i bardziej przystępna cenowo wersja modelu Gibson Les Paul. Dziś jednak patrzy się na niego raczej jako na zupełnie odrębny byt w ofercie marki. Choć zaprojektowano go z myślą o początkujących gitarzystach, dzięki swojemu surowemu brzmieniu i prostocie  z czasem zdobył uznanie profesjonalistów (w tym największych gwiazd). Wiele osób uważa, że ograniczona elektronika (jeden przetwornik i minimalna ilość pokręteł) skłania gitarzystów do bardziej kreatywnego podejścia oraz większej koncentracji na technice gry. Tak jak jego „brat”, model Special, Les Paul Junior jest uważany za klasykę wśród gitar elektrycznych. Jego design i unikalna filozofia niezmiennie przyciągają kolejne pokolenia muzyków. Jeśli też macie takie minimalistyczne podejście do sprawy  i nie chcecie sobie zaprzątać głowy nadmiarem opcji, z pewnością chętnie sięgniecie po taką ponadczasową mahoniową dechę z pojedynczym pickupem.

Gitara w znakomitym stanie. Na upartego można dopatrzeć się drobny śladów użytkowania (mikroryski, drobne wgniotki), ale to naprawdę kosmetyka. Ogólnie sprzęt robi wrażenie praktycznie nowego. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Specyfikacja techniczna jest fabryczna, gitara jest w pełni sprawna, progi w znakomitym stanie.

W komplecie oryginalny futerał oraz komplet papierów.