Gibson Les Paul Junior TV Yellow 2015

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Junior 2015 w kultowym wykończeniu TV Yellow. Instrument jest ciekawym połączeniem gibsonowskiej klasyki (Junior to kultowa gitara, która zrobiła gigantyczną sceniczną karierę  i jest jednym z symboli rock’n’rolla) z innowacjami charakterystycznymi dla Gibsonów z rocznika 2015. 

Les Paul Junior to bardzo prosta, ale i niezwykle funkcjonalna gitara. Surowy wygląd (Juniory są bardzo oszczędne pod względem wizualnym, ale mają swój niepowtarzalny styl) idzie w parze z zestawem niezbędnych cech, które bez dwóch zdań pozwalają zaliczyć ten niepozorny sprzęt do grona instrumentów w pełni profesjonalnych. Mamy tutaj w całości mahoniowy korpus bez odciążeń, czy komór; mahoniowy gryf i palisandrową podstrunnicę. Gitara wykończona jest uwielbianym przez gitarzystów lakierem nitro.  Klasyczne połączenie materiałów dopełnia typowy dla tego modelu przetwornik P90 w obudowie „dog ear”, którego brzmieniem sterować możemy za pomocą gałek volume i tone. Nie mogło zabraknąć także jednej z najbardziej charakterystycznych cech modelu Junior czyli mostka Wraparound.  Jak widać gitara osiągnęła szczyt prostoty, ale w najmniejszym stopniu nie jest ograniczająca. W tej prymitywnej konfiguracji  kryje się prawdziwy czar. 

Jak wszystkie Gibsony z roku 2015 Junior otrzymał kilka innowacji.   Gitara  ma regulowane, mosiężne siodełko.  Dla zwiększenia komfortu gry wprowadzono szerszą podstrunnicę (struny nie uciekają na boki). Jako że w roku 2015 przypadała setna rocznica urodzin nieżyjącego już wówczas gitarzysty-konstruktora Lestera Williama Polsfussa znanego jako Les Paul, gitary z tego rocznika  mają nieco okolicznościowy charakter. Na przedzie główki znajduje się stosowny emblemat „Les Paul 100”, z tylu natomiast pojawił się hologram z wizerunkiem jubilata. Gitara wyposażona w automatyczne klucze Gibson G-Force, które automatycznie stroją gitarę i pozwalają poruszać się po obszernej bibliotece różnych strojów.  To coś dla tych, którzy lubią eksperymenty i chcą błyskawicznie sięgać po stroje obniżone, otwarte i inne niestandardowe. Lub po prostu coś dla leniwych, którzy chcą mieć nastrojoną gitarę szybko, bez wysiłku i zewnętrznych stroików.  

Gitara w znakomitym stanie, wygląda prawie jak nowa. Znajdzie się parę rysek (głównie na pickguardzie), odprysk w rejonie pina od paska, ale generalnie gitara robi wrażenie bardzo świeżej. 

 Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Gitara działa, stroi i jest gotowa do gry. 

Wszystkie części są oryginalne, nic nie było naprawiane, modyfikowane itd. Instrument nie jest już produkowany i nie da się kupić nowego egzemplarza.  

W zestawie ceniony za wytrzymałość i efektowny wygląd  złoty futerał. W komplecie także zestaw papierów od producenta oraz ładowarka do stroika.