Gibson Les Paul Junior Tribute Worn Brown 2019

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Junior Tribute DC wyprodukowaną w roku 2019. Instrument w kapitalnym wykończeniu Worn Brown z wyczuwalną strukturą drewna. Ten model charakteryzuje stonowana stylistka, ale taki surowy nieco wizerunek zdecydowanie pasuje do charakteru tej genialnie prostej, pozbawionej wszelkiego nadmiaru gitary.

LP Junior to ponadczasowa gitara. Niby ten model powstał jako budżetowy wariant „normalnego” Les Paula, ale trudno nazwać go substytutem. Junior to właściwie odrębny byt o własnej filozofii brzmieniowej i wizualnej, który spotkać można w rękach naprawdę największych gitarzystów. Gibson produkuje zresztą w Custom Shopie Juniory wg historycznych specyfikacji, które kosztują kosmiczne pieniądze tak więc ta gitara jest bardzo mocno zakorzeniona w sercach fanów marki. Nic dziwnego. Jak tu nie lubić pojedynczego przetwornika P90 zamontowanego do mahoniowej dechy o legendarnym kształcie. Junior to arcydzieło prostoty, ergonomii (dobule cut!) i rockandrollowego brzmienia. To jedna z tych gitar, które po prostu zmuszają do grania.

Instrument w znakomitym stanie. W nieznacznym tylko stopniu odróżnia się od nowego egzemplarza, który zresztą jest obecnie nieosiągalny. Gitara jest w pełni sprawna technicznie, ustawiona i gotowa do gry.