Gibson Les Paul Junior 2015 Vintage Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zachęcam do licytacji gitary elektrycznej Gibson Les Paul Junior 2015 w wykończeniu Vintage Sunburst. Instrument jest ciekawym połączeniem gibsonowskiej klasyki (Junior to kultowa gitara, która zrobiła gigantyczną sceniczną karierę  i jest jednym z symboli rock & rola) z innowacjami charakterystycznymi dla Gibsonów z rocznika 2015.

Les Paul Junior to bardzo prosta, ale i niezwykle funkcjonalna gitara. Surowy wygląd (Juniory są bardzo oszczędne pod względem wizualnym, ale mają swój niepowtarzalny styl) idzie w parze z zestawem niezbędnych cech, które bez dwóch zdań pozwalają zaliczyć ten niepozorny sprzęt do grona instrumentów w pełni profesjonalnych. Mamy tutaj w całości mahoniowy korpus bez odciążeń, czy komór; mahoniowy gryf i palisandrową podstrunnicę. Gitara wykończona jest uwielbianym przez gitarzystów lakierem nitro.  Klasyczne połączenie materiałów dopełnia typowy dla tego modelu przetwornik P90 w obudowie „dog ear”, którego brzmieniem sterować możemy za pomocą gałek volume i tone. Nie mogło zabraknąć także jednej z najbardziej charakterystycznych cech modelu Junor czyli mostka Wrapround (Lightning Bolt).  Jak widać gitara osiągnęła szczyt prostoty, ale w najmniejszym stopniu nie jest ograniczająca. W tej prymitywnej konfiguracji jest pewien czar.

Jak wszystkie Gibsony z roku 2015 Junior otrzymał kilka innowacji.   Na główce znajdziemy system automatycznego strojenie G-Force z bazą strojów. (G-Force montowany jest bez żadnych otworów, jeśli komuś nie odpowiada można go wymienić na zwykłe klucze i jeszcze na tym zarobić).  Gitara  ma regulowane, mosiężne siodełko.  Dla zwiększenia komfortu gry wprowadzono szerszą podstrunnicę (struny nie uciekają na boki). Jako że w roku 2015 przypadała setna rocznica urodzin nieżyjącego już wówczas gitarzysty-konstruktora Lestera Williama Polsfussa znanego jako Les Paul, gitary z tego rocznika  mają nieco okolicznościowy charakter. Na przedzie główki znajduje się stosowny emblemat „Les Paul 100”, z tylu natomiast pojawił się hologram z wizerunkiem jubilata.

Gitara w znakomitym stanie. Znajdą się kosmetyczne ślady użytkowania (mikroryski), ale to tylko drobnica bez wpływu na ogólną prezencję. Technicznie wszystko ok, brak jakiegokolwiek zużycia. Wszystkie części oryginalne, nic nie było naprawiane, modyfikowane itd. Instrument nie jest już produkowany i nie da się kupić nowego egzemplarza.

W zestawie miękki pokrowiec, komplet papierów oraz ładowarka do G-Force’a.