Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Junior 2015 Vintage Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zachęcam do zakupu gitary elektrycznej Gibson Les Paul Junior 2015 w wykończeniu Vintage Sunburst. Instrument jest ciekawym połączeniem gibsonowskiej klasyki (Junior to kultowa gitara, która zrobiła gigantyczną sceniczną karierę  i jest jednym z symboli rock & rolla) z innowacjami charakterystycznymi dla Gibsonów z rocznika 2015.

Les Paul Junior to bardzo prosta, ale i niezwykle funkcjonalna gitara. Surowy wygląd (Juniory są bardzo oszczędne pod względem wizualnym, ale mają swój niepowtarzalny styl) idzie w parze z zestawem niezbędnych cech, które bez dwóch zdań pozwalają zaliczyć ten niepozorny sprzęt do grona instrumentów w pełni profesjonalnych. Mamy tutaj w całości mahoniowy korpus bez odciążeń, czy komór; mahoniowy gryf i palisandrową podstrunnicę. Gitara wykończona jest uwielbianym przez gitarzystów lakierem nitro.  Klasyczne połączenie materiałów dopełnia typowy dla tego modelu przetwornik P90 w obudowie „dog ear”, którego brzmieniem sterować możemy za pomocą gałek volume i tone. Nie mogło zabraknąć także jednej z najbardziej charakterystycznych cech modelu Junor czyli mostka Wrapround (Lightning Bolt).  Jak widać gitara osiągnęła szczyt prostoty, ale w najmniejszym stopniu nie jest ograniczająca. W tej prymitywnej konfiguracji jest pewien czar.

Jak wszystkie Gibsony z roku 2015 Junior otrzymał kilka innowacji.  Gitara  ma regulowane, mosiężne siodełko.  Dla zwiększenia komfortu gry wprowadzono szerszą podstrunnicę (struny nie uciekają na boki). Jako że w roku 2015 przypadała setna rocznica urodzin nieżyjącego już wówczas gitarzysty-konstruktora Lestera Williama Polsfussa znanego jako Les Paul, gitary z tego rocznika  mają nieco okolicznościowy charakter. Na przedzie główki znajduje się stosowny emblemat „Les Paul 100”, z tylu natomiast pojawił się hologram z wizerunkiem jubilata. Fabrycznie ten egzemplarz miał elektroniczny stroik G-Force. Został on jednak zastąpiony wysokiej klasy  tradycyjnymi kluczami Gotoh.

Gitara w znakomitym stanie, wygląda praktycznie jak nowa. Instrument nie ma obić, odprysków i innych śladów użytkowania. Może znajdzie się jakaś mikroryska, ale generalnie nie ma o czym mówić. Pickguard jest nadal zafoliowany.

Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Gitara działa, stroi i jest gotowa do gry.

Wszystkie części (z wyjątkiem kluczy) są oryginalne, nic nie było naprawiane, modyfikowane itd.

Instrument nie jest już produkowany i nie da się kupić nowego egzemplarza.

W zestawie miękki pokrowiec, komplet papierów.

Udzielam 6 miesięcy gwarancji.