Chcesz kupić najtaniej lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Deluxe Pelham Blue Metallic

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza poleca gitarę Gibson Les Paul Deluxe. Instrument w rzadkim i szczególnie efektownym wykończeniu Pelham Blue Metallic. Niebieska płyta wierzchnia kontrastująca z miodowymi pleckami wygląda naprawdę świetnie i wyróżnia tę gitarę pod względem wizualnym. Do pomalowania instrumentu użyto lakieru nitrocelulozowego, który przepięknie się starzeje i jest przyjazny wybrzmiewaniu. Nieprzeciętną urodę instrumentu podkreślają jasne plastiki, lśniący niklowany hardware, perłowe inkrustacje  i kremowy binding. W tym budżecie naprawdę ciężko o coś równie niesztampowego i z taką prezencją.

Les Paul Deluxe to nic innego jak LP Standard wyposażony w minihumbuckery. W przypadku tego modelu zastosowane zostały zawodowe pickupy oparte o magnesy Alnico V. Nie należy w mylić tych przetworników z minihumbami spotykanymi w tanich SG, czy Firebirdach. To naprawdę  konkretne przystawki o pełnej, naturalnej barwie i szerokim spektrum. Gitara ma potężne możliwości brzmieniowe ze względu na rozbudowany układ elektroniczny. Potencjometry push-pull umożliwiają szybkie rozłączanie cewek w celu uzyskania łagodniejszego brzmienia imitującego P90 lub inne przetworniki single coil. Po rozpięciu pickupy potrafią zabrzmieć lekko i funkowo przywodząc trochę na myśl to z czym kojarzą się zwykle Fendery. Bazowe brzmienie minihumbuckerów można w przypadku tego modelu nie tylko  odchudzić, ale również podkręcić dodając drapieżności. W komorze elektroniki kryje się zasilany baterią i sterowany przełącznikiem booster pozwalający podbić sygnał o 15 dB. Przyda się on do mocniejszego grania lub w przypadku konieczności podbicia na solo.

 

Gitara wyprodukowana w roku 2015. Ma jubileuszowy napis na główce, hologram z tyłu gryfu i ciekawe smaczki w specyfikacji . Fabrycznie zamontowany był w tej gitarze elektroniczny stroik, ale w tym egzemplarzu został zastąpiony tradycyjnymi, blokowanymi kluczami. Mosiężne siodełko z progiem zerowym zostało zastąpione jego nowszą wersją wykonaną z tytanu. Tytanowe są także siodełka mostka.

Gitara jest w idealnym stanie technicznym (wszystkie mechanizmy i elektronika działają jak nowe). Wizualnie nie ma się do czego przyczepić. Sprzęt wygląda jak prosto od dystrybutora.

W zestawie jest oryginalny, bardzo wytrzymały i bardzo dobrze wyglądający złoty futerał oraz komplet dokumentacji.

W zestawie znajduje się oryginalny futerał.

Udzielam 6 miesięcy gwarancji.