Gibson Les Paul Custom Shop 1958 Reissue R8 Tea Burst 2017

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul 1958 Reissue VOS. Jest to wierne wznowienie modelu Les Paul Standard z drugiej połowy lat pięćdziesiątych, a więc tzw. „erka”. Tym razem egzemplarz w pięknym lakierowaniu Tea Burst w wariancie wykończeniowym VOS, a więc delikatnie wystylizowany na oryginalny egzemplarz z epoki.

Gitara wyprodukowana  w roku 2017 – jako że to jeden z najnowszych wypustów charakteryzuje się poprawnością historyczną na najwyższym poziomie i z pewnością zadowoli najbardziej wybrednego miłośnika marki i muzyka.

R8 jak na rasowego „historyka” przystało ma lity korpus bez żadnych dziur, komór i innych odciążeń, który wykonany został z jednego kawałka mahoniu.  To rzadko spotykana w niższych modelach, najbardziej koszerna kombinacja.  Mimo takiej konstrukcji instrument pochwalić może się przyjemną wagą 4,0 kg. Gitara ma łagodną, klonową płytę wierzchnią w piękne owale i wygląda jak egzemplarz żywcem wyjęty z książki dla kolekcjonerów.

Ciekawą kwestią jest profil gryfu, który skopiowano  z kultowego egzemplarza o pseudonimie „Carmelita” wyprodukowanego w roku 1959. Jest więc to R8 z bardziej przystępnym, smuklejszym gryfem jaki spotykamy zwykle w R9.

Instrument wykończony jest tradycyjnym lakierem nitrocelulozowym barwionym aniliną, poszczególne  elementy konstrukcji połączone są klejami pochodzenia zwierzęcego,  takimi jakie stosowano przed laty. Łączenie gryfu z korpusem to oczywiście „long tenon”, gryf wklejony jest głęboko w korpus aż pod przetwornik gryfowy. Osprzęt jest w całości poprawny historycznie wykonany tradycyjną technologią. Po staremu przeprowadzono procesy galwanizacyjne, zbadana i odtworzona została  też struktura molekularna elementów  plastikowych, które są pod względem chemicznym identyczne jak oryginały.  Osprzęt jest superlekki – wykonany z niklowanego aluminium. Mostek to oczywiście klasyczny ABR mocowany bezpośrednio do topu.  Elektronika oparta jest o aktualnie najlepsze na świecie  humbuckery typu PAF – Gibson Custombucker, które doskonale realizują filozofię brzmieniową „fifisów”. Układ elektroniczny dopełniają potencjometry typu vintage, kondensatory Bumble Bee, całość polutowana jest wg schematu z lat 50 (tzw. 50’s wiring).

Gitara ma trzy lata i prezentuje się super nieznacznie tylko ustępując nowym egzemplarzom.  Znajdzie się kilka drobnych obić, parę rysek, czy jakiś drobnych wgniotek ale w kontekście wykończenia VOS naprawdę nie mają one żadnego znaczenia. W zestawie jest  oryginalny futerał,  certyfikat oraz metki i zawieszki.

Zdecydowanie polecam!

 

 

 

 

 

 

 

Back to top