Gibson Les Paul Custom Natural 1978

19,499 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje królewską gitarę Gibson Les Paul Custom. Tym razem wspaniały egzemplarz z roku 1978, w rzadkim i szczególnie efektownym wykończeniu Natural.

Instrument to przepiękny norlinowski klasyk o wielkiej renomie oraz znakomita lokata kapitału. Hebanowa podstrunica, wielowarstwowe bindingi, perłowe inkrustacje i złoty osprzęt to znaki rozpoznawcze gibsonowskiego flagowca, który oprócz tego, że jest po prostu synonimem luksusowej i eleganckiej gitary, oferuje jedyne w swoim rodzaju, ciemne brzmienie, za które ceniony jest na całym świecie. To instrument, który doskonale czuje się rockowo-bluesowych klimatach, ale oprócz tego, ze względu na kapitalne czyste brzmienie, sprawdzi się na przykład w jazzie.

LPC to model słynący z dość smukłego i wygodnego jak na Gibsona gryfu. Nie jest to z pewnością przysłowiowy kij baseballowy, z którym trzeba toczyć bój. Wielu zaawansowanych technicznie wymiataczy sięgało po gitary z taką szyjką, która zdecydowanie nie przeszkadza w grze.

Gitara kończy właśnie 44 lata, ma więc trochę śladów użytkowania i upływu czasu, ale generalnie prezentuje się świetnie i zdecydowanie robi wrażenie. Jako że to wiosło z całkiem długą już historią, znajdą się na nim drobne pamiątki z przeszłości jak zamarkowane dziurki po osprzęcie używanym przez poprzedniego właściciela, czy zabezpieczony dodatkową warstwą lakieru bezbarwnego tył gryfu. Poza tego typu drobnymi modyfikacjami, gitara nie miała żadnych przygód jak pęknięcia, czy złamania. Jest więc naprawdę znakomicie zachowanym egzemplarzem wolnym od jakichkolwiek wad. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Progi są wciąż oryginalne, ale zachowane w tak dobrym stanie, że absolutnie nie należy myśleć o ich wymianie. Miały szlif i z pewnością posłużą jeszcze wiele lat.

Jeśli chodzi o elektronikę to gitara ma zamontowane gibsonowskie PAF-y z lat 90, wymontowane z modelu 1957 Reissue.

W zestawie z gitarą jest oryginalny futerał Gibson Protector. Niestety brakuje mu dwóch zamków, które warto dokupić.

 

 

 

 

Back to top