Gibson Les Paul Custom Natural 1978

18,499 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje królewską gitarę Gibson Les Paul Custom. Tym razem wspaniały egzemplarz z roku 1978, w rzadkim i szczególnie efektownym wykończeniu Natural.

Instrument to przepiękny norlinowski klasyk o wielkiej renomie oraz znakomita lokata kapitału. Hebanowa podstrunica, wielowarstwowe bindingi, perłowe inkrustacje i złoty osprzęt to znaki rozpoznawcze gibsonowskiego flagowca, który oprócz tego, że jest po prostu synonimem luksusowej i eleganckiej gitary, oferuje jedyne w swoim rodzaju, ciemne brzmienie, za które ceniony jest na całym świecie. To instrument, który doskonale czuje się rockowo-bluesowych klimatach, ale oprócz tego, ze względu na kapitalne czyste brzmienie, sprawdzi się na przykład w jazzie.

LPC to model słynący z dość smukłego i wygodnego jak na Gibsona gryfu. Nie jest to z pewnością przysłowiowy kij baseballowy, z którym trzeba toczyć bój. Wielu zaawansowanych technicznie wymiataczy sięgało po gitary z taką szyjką, która zdecydowanie nie przeszkadza w grze.

Gitara kończy właśnie 44 lata, ma więc trochę śladów użytkowania i upływu czasu, ale generalnie prezentuje się świetnie i zdecydowanie robi wrażenie. Jako że to wiosło z całkiem długą już historią, znajdą się na nim drobne pamiątki z przeszłości, jak zamarkowane dziurki po osprzęcie używanym przez poprzedniego właściciela. Lakier jest oryginalny, pod pickupem znajduje się pieczątka NATURAL. Jedynie z tył gryfu, który zaczął łapać pierwsze przetarcia został zabezpieczony dodatkową warstwą lakieru bezbarwnego.  Gitara nie miała żadnych przygód jak pęknięcia, czy złamania. Jest więc naprawdę znakomicie zachowanym egzemplarzem wolnym od jakichkolwiek wad. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Progi są wciąż oryginalne, ale zachowane w tak dobrym stanie, że absolutnie nie należy myśleć o ich wymianie. Miały szlif i z pewnością posłużą jeszcze wiele lat.

Wspaniałym walorem tego modelu (istotnym zarówno z perspektywy kolekcjonerskiej jak i muzycznej) są oryginalne  humbuckery Gibson T-Top, które oprócz tego, że brzmią wybornie i mają świetne opinie, cenione są za kontynuowanie najlepszych tradycji oryginalnych PAF-ów z lat 50. T

W zestawie z gitarą jest oryginalny futerał Gibson Protector.

 

 

 

 

Back to top