Gibson Les Paul Custom Heritage Cherry Sunburst 1987

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje unikatową gitarę elektryczną Gibson Les Paul Custom w wykończeniu Heritage Cherry Sunburst.

Instrument wyprodukowany w roku 1987,  a więc pochodzący z  bardzo cenionego okresu, który nastąpił bezpośrednio po zakończeniu ery Norlina. Gitary z drugiej połowy lat 80 i początków lat 90 nawiązywały do najlepszych tradycji marki i przywróciły  Gibsonowi status lidera w branży.  Ich ceny nieustannie szybują w górę i stanowią bardzo dobrą lokatę kapitału. Nie inaczej jest w przypadku tego egzemplarza, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom rzeczy ekskluzywnych, wyszukanych  i troszkę starszych. Jedno jest pewne – gitary takiej jak ta nie można po prostu kupić sobie w sklepie.   

Gitara ma mahoniowy korpus, klonowy top, całkiem zgrabny jak na LP mahoniowy gryf oraz hebanową podstrunnicę, którą nie zawsze można było spotkać w późniejszych rocznikach.  Ten egzemplarz ma absolutnie wyjątkowe, przepięknie pożółkłe wykończenie i jest bez dwóch zdań jednym z najpiękniejszych LPC jakie mieliśmy przyjemność tu pokazywać. Luksusowy charakter gitary podkreśla wielowarstwowy binding, który tradycyjnie w tym modelu otacza również główkę. Nie mogło też oczywiście zabraknąć inkrustacji wykonanych z mieniącej się na różne kolory masy perłowej. 

Ważnym atutem tego egzemplarza są cenione humbuckery Tim Shaw, które właśnie w roku 1987 po raz ostatni pojawiły się w modelu LPC. To bardzo wartościowe i poszukiwane pickupy, które swoją wartość mają. Warto mieć świadomość ich wyjątkowości. 

Gitarę sprzedaję razem z oryginalnym futerałem Gibson Protector w wersji z rudym pluszem. To wspaniały dodatek perfekcyjnie podkreślający atuty gitary. Dobrze mieć komplet! 

Gitara pomimo wieku jest zachowana w fabrycznym stanie. Nie przechodziła żadnych napraw i modyfikacji, wszystkie części są oryginalne. Ze świecą szukać takich egzemplarzy. Ślady użytkowania, biorąc pod uwagę wiek, są naprawdę znikome. Drobne ryski, niewielkie wgniotki i obicia, ślady od statywu to naprawdę niewiele mankamentów jak na te lata. Wszystkie ślady użytkowania są bardzo naturalne, stylowe i dodają gitarze jeszcze więcej vintage’owego charakteru. Progi są w bardzo dobrym stanie i nie kwalifikują się do podejmowania jakichkolwiek działań. 

Zdecydowanie polecam. To wspaniała gitara z lat 80 o murowanych walorach inwestycyjnych i ceniony pod względem muzycznym, ponadczasowy instrument.

Fabrycznie nowy egzemplarz z roku 2022 kosztuje 22 tysiące złotych. Tutaj prawdziwy vintage’owy kąsek o nieporównywalnie wyższym statusie i miażdżącej prezencji oferujemy w cenie odczuwalnie niższej.

 

 

 

 

Back to top