Gibson Les Paul Custom Ebony 2018

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje królewski instrument. Dzisiaj jedna z najbardziej cenionych i pożądanych gitar wszech czasów – Gibson Les Paul Custom. Na widok tego modelu każdy gitarzysta zdejmuje kapelusz z głowy. Nawet jeśli komuś nie po drodze z Gibsonami, szacuneczek się należy, bo za tą gitarą stoi kawał historii muzyki.

Tym razem egzemplarz, który został wyprodukowany w roku 2018. Jest to generacja produkowana przez Custom Shop (stosowna kalkomania z tyłu szyjki), a nie zwykłą linię Gibson USA. Gitara w najbardziej klasycznym wykończeniu Ebony, któremu ten model zawdzięcza swój pseudonim Black Beauty.

Instrument ma pięć lat, ale trudno zgłaszać większe zastrzeżenia zarówno do jego wyglądu jak i stanu technicznego. Może na upartego dopatrzycie się jakichś minimalnych śladów, ale ogólny stan jest naprawdę bliski nówce i trudno wymagać czegokolwiek więcej od używanej gitary. Progi są jak nowe i absolutnie nie kwalifikują się do podejmowania jakichkolwiek działań lutniczych. Wszystko inne (mechanika gryfu, osprzęt i elektronika) działa bez zarzutu. W proporcjonalnie niższej niż nówka cenie otrzymujecie żelazną klasykę w naprawdę kolekcjonerskim, bliskim fabrycznemu stanie. Jesteśmy przekonani, że taki stan jest w stanie zadowolić nawet osoby, które nie kupują używanych gitar.

Pickupy to oczywiście typowe dla tego modelu 498T/490R. Oznacza to profil brzmieniowy zdecydowanie bardziej rockowy niż klasyczne PAF-y znane z „erek”. Gitara ma głęboki, nosowy sound z dużą dawką energii. Taka barwa jest wizytówką tego modelu i realizacją jednego z głównych wyobrażeń na temat brzmienia Gibsona.

Razem z gitarą sprzedaję oryginalny, customowy futerał i certyfikat autentyczności. To piękny komplet jakiego ze świecą szukać na rynku wtórnym.

Zdecydowanie polecam! Instrument jest klasycznie piękny, ponadczasowy i oferuje brzmienie, które weszło do kanonu. Może stanowić także niezłą lokatę kapitału.