Gibson Les Paul Custom Ebony 1995

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Custom. Tym razem całkiem wiekowy już egzemplarz z bardzo lubianych lat 90 (rocznik 1995).

Gitara po refinishu na najbardziej klasyczną dla tego modelu czerń, której LPC zawdzięcza przydomek Black Beauty i z bardzo efektownym postarzeniem w postaci całej gamy obić, otarć i charakterystycznej dla lakieru nitro pajęczynki spękań (weather checking). Jeśli lubicie instrumenty w klimacie relic, ten egzemplarz ma szansę przypaść wam do gustu. Widać, że to wiosło z charakterem i swoją historią na barkach, ale na szczęście bez przygód takich jak złamania, pęknięcia itp.

Gitara w pełni sprawna technicznie, ustawiona i gotowa do gry. Jedyną modyfikacją osprzętu (w kierunku klasyki) jest vintage’owy mostek ABR-1, który zastąpił standardowy most typu Nashville. Pickupy to fabryczne 498T/490R. Mają zdecydowanie rockowy charakter i spodobają się tym gitarzystom, którzy preferują ciemniejsze brzmienia z większym niż w przypadku tradycyjnych PAF-ów pazurem.

LPC to klasyka marki, która zawsze jest modna. Ponadczasowe połączenie czarnego lakieru, złotego osprzętu, perłowych inkrustacji i wielowarstwowego bindingu składa się na wizerunek najbardziej eleganckiego Les Paula w historii. Oprócz znakomitej prezencji to także jedno z flagowych brzmień Gibsona, które bez dwóch zdań ma swoje miejsce w historii muzyki. Nie przypadkowo ten model widuje się w rękach największych z największych.

W zestawie oryginalny brązowy futerał z różowym pluszem.