Gibson Les Paul Custom Ebony 1973

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje żelazną klasykę w najlepszym wydaniu, równo pięćdziesięcioletni egzemplarz gitary Gibson Les Paul Custom z roku 1973.

Instrument w szczególnie pożądanym, czarnym wykończeniu, któremu LPC zawdzięcza pseudonim Black Beauty. Taki LPC to gitara-legenda, z którą zobaczyć można największych z największych. Potężne brzmienie o zdecydowanie rockowym charakterze było przez lata wyznacznikiem brzmienia rasowego Gibola. Gitara czuje się jak ryba w wodzie w brzmieniach hard rockowych i obok wzmacniaczy Marshalla jest symbolem swojej epoki. To bez dwóch zdań jedna z gitar elektrycznych wszech czasów.

LPC to ikoniczna prezencja z fantastycznymi wielowarstwowymi bindingami i inkrustacjami z masy perłowej, które w połączeniu ze złotym osprzętem potrafią zadać szyku. Ten model oprócz pełnego rozmachu wyglądu oferuje także wiele istotnych cech specyfikacji jak: lity korpus bez żadnych odciążeń, prawdziwa hebanowa podstrunnica, mostek ABR i klucze Waffle Back.

Jeśli chodzi o elektronikę to w tym egzemplarzu zachowały się bardzo wartościowe, oryginalne przetworniki Pat. No. (tzw. T Top), które na rynku wtórnym kosztują naprawdę sporo i są jednymi z najbardziej cenionych humbuckerów Gibsona w historii. Oprócz tego gitara ma oryginalne potencjometry z roku 1973, które pomimo upływu lat wciąż działają doskonale. To wspaniale zachowany pod tym względem egzemplarz, który jakoś uchronił się przed często spotykanymi modyfikacjami. Jedynie kondensatory być może były wymienione, ale reszta gitary gitary to pełen oryginał i ze świecą szukać drugiej takiej na rynku wtórnym.

Gitara ma swoje lata, których nie przeleżała w futerale i znajdzie się się na niej sporo śladów użytkowania oraz upływu czasu składających się na autentyczny, naturalny relic, który dodaje gitarze charakteru. Znajdzie się zamarkowany ubytek na jednym z rogów, rochę rys, obić przetarć, śladów od statywu i innych drobiazgów, ale gitara nigdy nie miała żadnych poważnych uszkodzeń typu złamania, czy pęknięcia i nigdy nie była naprawiana. Lakier jest w całości oryginalny, progi fabryczne. To naprawdę znakomicie zachowany egzemplarz. Trudno wymagać więcej od instrumentu w tym wieku.

Gitara oprócz niewątpliwych walorów brzmieniowych jest doskonałym materiałem na inwestycję. Nie jest to marketingowo napompowany gadżet z gitarowego supermarketu, lecz stanowiący murowaną inwestycję rasowy vintage z własną historią na barkach. W cenie zbliżonej do wielu produkowanych współcześnie historycznych reedycji, możecie sobie kupić pięćdziesięcioletni oryginał z epoki o niepodważalnym statusie.

Wraz z gitarą sprzedaję widoczny na zdjęciach oryginalny futerał. Jest trochę sfatygowany, ale warto mieć komplet.