Gibson Les Paul Custom 2008 Ebony Custom Shop

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje czarną piękność. Oto jedna z najbardziej pożądanych gitar wszech czasów, czyli Gibson Les Paul Custom w wykończeniu Ebony. Na widok tego instrumentu każdy gitarzysta zdejmuje kapelusz z głowy. Nawet jeśli komuś nie po drodze z Gibsonami szacuneczek się należy, bo za tą gitarą stoi kawał historii muzyki.

Ten egzemplarz został wyprodukowany w roku 2008. Zalicza się więc do jednego z najlepszych w historii tego modelu okresu produkcji, za który uznać trzeba lata 2004-2012. To żadna marketingowa ściema, same fakty. Chodzi o to, że Customy przed rokiem 2004 produkowane były nie przez Custom Shop, lecz na standardowej linii Gibson USA wraz z tańszymi modelami. Natomiast nowe Customy po roku 2012 wprawdzie powstają w Custom Shopie, ale nie posiadają już hebanowych podstrunnic tylko takie wykonane z kompozytu o nazwie richlite. To być może dla kogoś niuanse, ale „na papierze” egzemplarze takie jak ten, którego dzisiaj prezentuję, wypadają szczególnie korzystnie i są najbardziej wartościowe. Instrument ma 12 lat, ale trudno zgłaszać większe zastrzeżenia zarówno do jego wyglądu jak i stanu technicznego. Ślady użytkowania ograniczają się tylko do drobnych rysek widocznych pod światło plus może jakichś minimalnych pojedynczych wgniotek. Kosmetyka zupełnie nieadekwatna do wieku gitary, która jak na swoje lata prezentuje się naprawdę znakomicie i trudno wymagać więcej od używanego sprzętu. Technicznie wszystko gra. Progi są w świetnym stanie (praktycznie zerowe zużycie) i nie kwalifikują się do podejmowania jakichkolwiek działań lutniczych. Wszystko inne, czyli mechanika gryfu, osprzęt i elektronika, śmiga bez zarzutu. Gitara oczywiście nie była nigdy złamana i jest wolna od wszelkich wad.

Razem z gitarą sprzedaję wszystko to, co znajdowało się w sklepowym zestawie a więc: oryginalny customowy futerał z bordowym wnętrzem, certyfikat autentyczności, trochę makulatury od producenta  i klucz fajkowy do regulacji.To piękny, sklepowy komplet. Nie widzę nigdzie oferowanego na sprzedaż drugiego Customa, który jednocześnie byłby zrobiony przez Custom Shop, miał hebanową podstrunnicę, komplet papierów i był zachowany w tak dobrym stanie.

LPC oferuje wszystkie gibsonowskie smaczki w najpełniejszym wydaniu. Mamy tutaj mahoniowy korpus z klonową płytą wierzchnią, mahoniowy gryf o bardzo przyjaznym umiarkowanym profilu oraz wspomnianą wcześniej hebanową podstrunnicę. Pickupy to niezawodne 498T/490R, które są moim zdaniem najbardziej udanymi przystawkami Gibsona wszech czasów.  Gitara wykończona eleganckim, czarnym lakierem nitro, z którym fenomenalnie kontrastuje zarówno zloty osprzęt jak i wielowarstwowe bindingi. Na główce znajduje się legendarny perłowy diament, perłowe inkrustacje zdobią czarną jak smoła podstrunnicę z prawdziwego hebanu.

Instrument jest klasycznie piękny i ponadczasowy. Jak zawsze oferuje znakomite brzmienie, cieszy oko i stanowi niezłą lokatę kapitału. Nowy egzemplarz kosztuje 18-19 tysięcy złotych.  Tutaj możecie nabyć to samo  znacznie taniej i wcale nie są konieczne duże kompromisy w kwestii stanu, czy kompletności zestawu. Zdecydowanie polecam.

 

 

 

 

Back to top