Gibson Les Paul Custom 2007 Wine Red

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje dzisiaj królewski instrument. Oto jedna z najbardziej pożądanych gitar wszech czasów, czyli Gibson Les Paul Custom w wykończeniu Wine Red. Na widok tego instrumentu każdy gitarzysta zdejmuje kapelusz z głowy. Nawet jeśli komuś nie po drodze z Gibsonami szacuneczek się należy, bo za tą gitarą stoi kawał historii muzyki. 

Tym razem egzemplarz, który został wyprodukowany w roku 2007. Zalicza się więc do najlepszego w historii tego modelu okresu produkcji, za który uznać trzeba lata 2004-2012. To żadna marketingowa ściema, same fakty. Chodzi o to, że Customy przed rokiem 2004 produkowane były nie przez Custom Shop, lecz na standardowej linii Gibson USA wraz z tańszymi modelami. Natomiast nowe Customy po roku 2012 wprawdzie powstają w Custom Shopie, ale nie posiadają już hebanowych podstrunnic tylko takie wykonane z kompozytu o nazwie richlite. To być może dla kogoś niuanse, ale „na papierze” egzemplarze takie jak ten, którego dzisiaj prezentuję, wypadają najkorzystniej i są zdecydowanie najbardziej wartościowe. Warto się zainteresować, bo jest to gitara, której nie można sobie ot tak kupić w sklepie. W sklepie zresztą czerwony Custom, już w wersji bez hebanu, kosztuje około 15 tysięcy złotych.

Instrument ma ponad 10 lat, ale trudno zgłaszać większe zastrzeżenia zarówno do jego wyglądu jak i stanu technicznego. Ślady użytkowania ograniczają się do mikrorysek i jakichś pojedynczych płytkich wgniotek.   Naprawdę trudno czegokolwiek więcej wymagać od gitary w tym wieku, używanego egzemplarza w takim stanie ze święcą szukać. Technicznie oczywiście też wszystko gra. Progi są w świetnym stanie (praktycznie zerowe zużycie) i nie kwalifikują się do podejmowania jakichkolwiek działań lutniczych. Wszystko inne, czyli mechanika gryfu, osprzęt i elektronika, śmiga bez zarzutu. 

Razem z gitarą sprzedaję wszystko to, co znajdowało się w sklepowym zestawie a więc: oryginalny customowy futerał z bordowym wnętrzem (ma trochę śladów użytkowania), certyfikat autentyczności i tonę makulatury od producenta. To piękny, sklepowy komplet. Nie widzę nigdzie oferowanego na sprzedaż drugiego Customa, który jednocześnie byłby zrobiony przez Custom Shop, miał hebanową podstrunnicę, komplet papierów i był zachowany w tak dobrym stanie. 

LPC oferuje wszystkie gibsonowskie smaczki w najpełniejszym wydaniu. Mamy tutaj mahoniowy korpus z klonową płytą wierzchnią, mahoniowy gryf o bardzo przyjaznym umiarkowanym profilu oraz wspomnianą wcześniej hebanową podstrunnicę. Pickupy to niezawodne 498T/490R, które są moim zdaniem najbardziej udanymi przystawkami Gibsona wszech czasów.  Gitara wykończona eleganckim, karmazynowym lakierem nitro, z którym fenomenalnie kontrastuje zarówno zloty osprzęt jak i wielowarstwowe bindingi. Na główce znajduje się legendarny perłowy diament, perłowe inkrustacje zdobią czarną jak smoła podstrunnicę z prawdziwego hebanu. 

Instrument jest klasycznie piękny i ponadczasowy. Jak zawsze oferuje znakomite brzmienie, cieszy oko i stanowi niezłą lokatę kapitału. Biorąc pod uwagę zaostrzające się z roku na rok regulacje ekologiczne warto zaopatrzyć się w gitarę zbudowaną z tradycyjnych materiałów już teraz. Serdecznie polecam.