Gibson Les Paul Classic Vintage Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zachęcam do zakupu gitary elektrycznej Gibson Les Paul Classic. Instrument pochodzi z roku 2007. Jest to starsza, nieprodukowana już wersja 1960 z charakterystycznym grawerowanym pickguardem i numerem seryjnym w formie stempla. Nie ma we współczesnej ofercie Gibsona odpowiednika tego modelu. Warto zwrócić na tę gitarę szczególną uwagę ponieważ bardzo dobrze udało połączyć się w niej klasyczny wygląd z odrobiną dyskretnych udogodnień.

Instrument ma przepiękne, bardzo klasyczne wykończenie Vintage Sunburst. Słomiany, gładki top i tył w kolorze głębokiego brązu to gibsonowski elementarz. Gitara nawiązuje wizualnie do starych LP sprzed dziesięcioleci.  Smaczki takie jak klucze historic style czy oldschoolowe wskaźniki pod gałkami podkreślają silne związki tej gitary z tradycją. W klimat retro dobrze wpisują się charakterystyczne dla tego modelu zielone, trapezoidalne markery.  W przypadku takiej gitary nie mogło zabraknąć  szczególnie szanowanego przez gitarzystów lakieru nitro, który użyty został do wykończenia tego instrumentu.

Gitara ma korpus typu chambered, który w połączeniu z ergonomicznym gryfem slim taper zaowocował powstaniem jednego z najwygodniejszych wariantów Les Paula. Taka konfiguracja ma szansę przypaść do gustu osobom, które uważają LP za gitary niewygodne i toporne. Warto także dodać, że instrument jest bardzo lekki – waży jedynie 3,8 kg.

Fabrycznie ta gitara miała zamontowane ceramiczne pickupy bez puszek, które po pierwsze brzydko wyglądały, a po drugie były zbyt ekspansywne. W tym egzemplarzu przetworniki zmienione zostały na Merlin PAF z magnesami Alnico 2 i 5. Pickupy są bardzo dobrze znane, nie wymagają żadnych rekomendacji. Elektronikę na wyższy poziom podniosły także porządne kondensatory Orange Drop. Dodatkowo gitara ma zamontowany strunociąg Tone Pros, który wygląda jak fabryczny, ale jest blokowany, co ponoć ma wpływ na sustain gitary.

Gitara ma 10 lat, ale prezentuje się świetnie. Znajdą się jakieś mikre ślady użytkowania, ale to po prostu śmieszna jak na ten wiek drobnica. Żadnych obić, odprysków, wgnieceń, jedynie jakaś mikroryska widoczna pod światło może się trafić. Jeśli taki stan jak tutaj kogoś nie zadowala to już tylko nówka zostaje. Naprawdę widać, że ktoś bardzo dbał o ten instrument.

Stan techniczny oczywiście idealny, działa wszystko co działać powinno. Progi bez zużycia, stan praktycznie idealny.

Back to top