Gibson Les Paul Classic Translucent Cherry 2021

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic w najnowszej i najbardziej aktualnej odsłonie tego modelu. Instrument wyprodukowany w roku 2021, a więc bardzo, bardzo świeży.

Jeśli szukacie czegoś jak spod igły, ta sztuka ma szansę przypaść wam do gustu. Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale w praktyce jest jak z fabryki. Instrument nie ma żadnych śladów użytkowania, jakiegokolwiek zużycia, wciąż ma zafoliowaną tylną maskownicę, pachnie nowością i jest wolny od wszelkich wad. Myślę, że wypada nawet lepiej niż sklepowa nówka, bo jest wyregulowany znacznie solidniej niż robią to w fabryce.

W zestawie z gitarą jest oczywiście komplet papierów i oryginalny, brązowy futerał. W zestawie jest także multitool Gibsona, którego zapomniałem pokazać na zdjęciach.

Instrument w przepięknym, mniej opatrzonym, ale wciąż bardzo klasycznym kolorze Translucent Cherry. Prezentuje się naprawdę znakomicie.

Nowością w specyfikacji modelu Classic są przetworniki. Zastosowano w tym modelu Burstbuckery 61T/61R, które są stosunkowo nową pozycją w ofercie przetwornikowej Gibsona, ale zbierają świetne recenzje i w tym momencie są wzbudzającymi chyba największe zainteresowanie pickupami. Mam z nimi styczność już kolejny raz i zdecydowanie robią robotę.

Ogólnie gitara ma dość rozbudowane możliwości brzmieniowe. Rozłączanie cewek humbuckerów, możliwość odwrócenia fazy i baypass pozwalający wysłać sygnał z przetwornika prosto do gniazda jack to znane dotąd z modelu Standard funkcjonalności pozwalające uzyskać coś więcej niż tylko standardowy zestaw barw typowych dla Les Paula.

Na uwagę zasługuje także gryf w wersji 60 slim taper. To najcieńszy i najbardziej przystępny wariant gibsonowskiej szyjki, który spodoba się nawet największym przeciwnikom marki

Zdecydowanie polecam. Piękny stan, doskonała prezencja, solidna specyfikacja.