Gibson Les Paul Classic Sprint Run Vintage Sunburst 2015

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja
Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic Sprint Run 2015 w pięknym wykończeniu Vintage Sunburst. Instrument w znakomitym stanie. Ma 6 lat, ale od nówki odróżniają go jedynie naprawdę kosmetyczne ślady użytkowania, które zupełnie nie psują ogólnej estetyki. Pod względem technicznym sprzęt również w niczym nie ustępuje sklepowemu egzemplarzowi. Nie wykazuje żadnego zużycia, ma wszystkie oryginalne części i oczywiście nie przechodził żadnych napraw.  W komplecie jest oryginalny złoty futerał i  papiery. To zestaw identyczny jak sklepowy.

Gitara ma bardzo efektowny top i specyfikację dość zgrabnie łączącą drobne innowacje z tradycją. Ten model ma łagodny profil szyjki 60 slip taper, który jest najbardziej przystępnym gryfem jaki spotkacie w modelu LP. Manualnie gitara powinna więc przypaść do gustu nawet największym przeciwnikom gibsonowskiej ergonomii. Ponadto ten model  ma regulowane, mosiężne siodełko, które pozwala panować (bez konieczności inwazyjnego szlifowania) nad ważnym parametrem gitarowej geometrii jakim jest akcja strun nad pierwszym progiem. Z kwestii wizualnych interesującym rozwiązaniem jest pickguard mocowany do ramek przetworników, co pozwaliło uniknąć wiercenia jakichkolwiek otworów w korpusie.

Pickupy to doskonale znany 57 Classic przy gryfie i nieco bardziej zadziorny Super 57 przy mostku. Obydwa przetworniki mają możliwość rozłączania cewek dzięki czemu mogą zabrzmieć jak P90 i inne przystawki jednocewkowe. Dodatkowo gitara wyposażona jest w aktywny booster, który pozwala bez użycia jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu uzyskać wzmocnienie sygnału przydatne w rozmaitych scenicznych sytuacjach. Jak widać instrument ma potężne możliwości, które z pewnością wykraczają poza kanon brzmieniowy modelu LP.  Instrument unowocześniony w taki sposób ma dużą szansę przypodobać się również tym, którym nie było dotąd po drodze z Gibsonami o klasycznej charakterystyce. Jeśli uważaliście Gibsony za toporne i archaiczne powinniście zwrócić uwagę na ten model, który zrywa z tym wizerunkiem (choć bez przesady).