Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Classic Plus Vintage Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza poleca świetną gitarę elektryczną Gibson Les Paul Classic Plus.

Jest to dość rzadki instrument produkowany tylko w roku 2011.

Gitara różni się od zwykłego modelu Classic. Pod względem konstrukcyjnym zbliżona jest ona do modelu Standard z lat 2001-2006.

Oferowany egzemplarz ma przepiękny top z klonu płomienistego i elegancki brązowy tył. Gitara zdecydowanie wyróżnia się pod względem wizualnym zarówno za sprawą naturalnego piękna drewna jak i stylowego wykończenia vintage sunburst. Spodoba się także z pewnością osobom nielubiącym pickguardu. W tym modelu płytka nie była montowana dzięki czemu gitara wygląda dość nowocześnie (i nie ma otworu po wkręcie).

Classic Plus ma  korpus wykonany z jednego kawałka mahoniu. Współcześnie to rzadkość spotykana niemal wyłącznie w gitarach z Custom Shopu. Korpus jest typu TWR, nie ma komór rezonansowych dość popularnych w gibolach z tamtych lat.

Ten model ma rockowo-metalową elektronikę. Zamontowane  są w nim  przetworniki Gibson 500T/496R, które mają silny sygnał i barwę idealną do cięższych brzmień. Dodatkowo gitara ma stosunkowo szczupły jak na Gibsona gryf typu 60. Sprzyja on szybkiej grze nieodzownej w stylistyce hard&heavy. Jeśli szukacie  Les Paula trochę wygodniejszego i bardziej  zadziornego niż to zwykle bywa, ale jednocześnie chcecie, aby wyglądał on jak klasyczny gibol ten egzemplarz będzie jak znalazł.

Gitara w znakomitej kondycji. Ślady użytkowania są  wyłącznie kosmetyczne i nie powinny przeszkadzać nawet osobom z pedantycznym podejściem. Pod względem technicznym instrument spisuje się bez zarzutu. Działa wszystko od A do Z a progi są w świetnym stanie. Oryginalnie ta gitara miała pickupy bez puszek, nałożyłem chromowane covery, bo tak mi się bardziej podoba. Można je zdjąć w kilka chwil.

W zestawie z gitarą oryginalny futerał w znakomitym stanie.

Udzielam 6 miesięcy gwarancji. 

W każdej sprawie proszę pisać lub dzwonić. 

693 789 893

Back to top