Gibson Les Paul Classic P-90 Pelham Blue 2018

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic. Tym razem trudny do znalezienia egzemplarz z roku 2018 w szczególnie efektownym malowaniu Pelham Blue i z dwoma przetwornikami P90.

Taka wersja to wspaniały ukłon w stronę najstarszych tradycji modelu LP i moim zdaniem jedna z najciekawszych propozycji Gibsona jeśli chodzi o model LP w ostatnich latach. Jeśli szukacie czegoś w tym klimacie, ale R6 z Custom Shopu odstrasza was ceną Classic 2018 jest najlepszą możliwą opcją.

Poza mocno nawiązującym do klasyki wyglądem instrument może poszczycić się bardzo tradycyjną budową. Gitara ma lity korpus bez komór rezonansowych i jakichkolwiek odciążeń, do niedawana takie rzeczy spotykane były niemal wyłącznie w gitarach z Custom Shopu. W specyfikacji nie mogło zabraknąć oczywiście palisandrowej podstrunnicy i ukłonu w stronę tradycji w postaci mostka ABR style.

Jest też lekki powiew nowoczesności. Gitara ma szybki i wygodny gryf typu 60 slim taper, który przypadnie do gustu miłośnikom zaawansowanego technicznie grania. Szyjka jest cieńsza niż w najbardziej tradycyjnych LP, dlatego instrument ma dużą szansę spodobać się nawet największym przeciwnikom gibsonowskich kołków. Poza tym w gitarze znalazły się solidne, olejowe klucze Grovera charakteryzujące się wysoką kulturą pracy.

Jak widać sercem elektroniki są archaiczne single P-90. Jak pisałem wyżej, gitara nawiązuje do najwcześniejszych LP, które Gibson produkował jeszcze przed wprowadzeniem do oferty pickupów dwucewkowych. P-90 to przetworniki z pograniczna singla w wydaniu Fendera i klasycznego ciemnego humbuckera. Gitary wyposażone w taką elektronikę mają zauważalnie inną charakterystykę niż to, do czego Gibson przyzwyczaił w późniejszych latach produkcji. Wiele osób właśnie w tych przystawkach odnalazło swój ideał brzmienia. Z pewnością warto mieć w swoim arsenale instrument oferujący taki charakter, ponieważ w wielu zastosowaniach będzie on niezastąpiony.

Instrument prezentuje się znakomicie. Ślady użytkowania to wyłącznie jakieś drobne ryski (głównie z tyłu) widoczne dopiero, gdy się ich szuka. Stan techniczny jest nienaganny. Gitara nie była naprawiana i jest wolna od wszelkich wad. Progi w świetnym stanie. Fabrycznie ten model miał czarne plastiki. W tym egzemplarzu zamontowane są zdecydowanie lepiej pasujące do wykończenia wersje kremowe. Komplet fabrycznych, czarnych plastików dorzucam jednak gratis.

W komplecie jest oryginalny futerał oraz komplet papierów.