Gibson Les Paul Classic High Performance Goldtop 2017 /EMG JH Set Mod

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje złotego Gibsona Les Paul Classic 2017 w nowoczesnej, ergonomicznej i efektownej wizualnie specyfikacji High Performance. Ten model, choć zachowuje ogólny wygląd klasycznego LP, nie jest zbyt konserwatywny i oferuje sporo nowoczesnych rozwiązań, które przypadną do gustu gitarzystom uważającym żelazną klasykę Gibsona za nieco zbyt toporną i niedzisiejszą.

Mamy tutaj niezwykle wygodny, bardzo smukły gryf z nieco szerszą podstrunnicą a także łagodne łączenie szyjki z korpusem, zapewniające nieograniczony dostęp do najwyższych pozycji. Blokowany most i strunociąg, tytanowe siodełko z regulacją wysokości, czy zdejmowalny pickguard montowany do ramek to kolejne niewidoczne na pierwszy rzut oka niuanse, które podkreślają nowoczesny jak na Gibsona charakter wiosła. Gitara ma ponadto zamontowane elektroniczne klucze Gibson G-Force w jednej z nowszych generacji, które działają naprawdę świetnie. Możecie używać tego wynalazku do automatycznego strojenia gitary oraz przełączania się szybko między różnymi strojami, co może się przydać kiedy raz gracie Gojirę, a zaraz potem Krawczyka. Gdyby jednak automatyczne strojenie nie przypadło wam do gustu, w gratisie dorzucam blokowane, tradycyjne stroiki marki Sperzel o wartości paru stówek.

Ostatnia kwestia o jakiej chciałbym wspomnieć to modyfikacja elektroniki, która jeszcze bardziej podkreśla zdecydowanie drapieżny charakter tej gitary. Otóż w tym egzemplarzu zamiast standardowych pickupów 57 Classic znajdziecie aktywny set EMG JH „HET” (sygnatura Jamesa Hetfielda z Metalliki).  Trzyma to się wszystko kupy zarówno wizualnie jak i brzmieniowo. Zdecydowanie warto się zainteresować. To nieco mniej sztampowa, unikalnie skonfigurowana nowoczesna wersja Les Paula, w którym jednak ani trochę nie zatracił się duch tradycyjnego Gibola.

Jeśli chodzi o stan to wszystko w najlepszym porządku. Gitara ma kilka drobnych obić (m.in.na gryfie od stojaka i na boczkach korpusu), ale to oczywiście nic strasznego. Pod względem technicznym nie ma się do czego przyczepić – wszystko działa jak trzeba, progi są świetnym stanie, mają jedynie minimalne ślady.

Jeszcze jedno. W zestawie z gitarą jest stosunkowo mało znany, zarezerwowany tylko dla serii HP, naprawdę odjechany, aluminiowy futerał. Ma trochę powierzchownych śladów, ale to prawdziwy pancernik.