Gibson Les Paul Classic Heritage Cherry Sunburst 2015

7,799 zł

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic z roku 2015 w klasycznym wykończeniu Heritage Cherry Sunburst.

Instrument w znakomitym, zdumiewającym wręcz stanie. Ma 9 lat, ale wygląda dosłownie jak nowy. Serio nie wiem jak on się uchował, stan jest właściwie jak sklepowy i trudno wymagać tu czegokolwiek więcej. Pod względem technicznym sprzęt również w niczym nie ustępuje nowemu egzemplarzowi. Nie wykazuje żadnego zużycia i oczywiście nie przechodził żadnych napraw.

Fabrycznie ten model opuścił fabrykę z automatycznym stroikiem, ale w tym egzemplarzu zainstalowane są tradycyjne klucze Grovera. Oryginalny G-Force jest w zestawie i jeśli chcecie się nim pobawić, to można go bez problemu sobie ponownie założyć.

Gitara ma ładny top i specyfikację dość zgrabnie łączącą drobne innowacje z tradycją. Ten model ma łagodny profil szyjki 60 slip taper, który jest najbardziej przystępnym gryfem jaki spotkacie w modelu LP. Manualnie gitara powinna więc przypaść do gustu nawet największym przeciwnikom gibsonowskiej ergonomii. Ponadto ten model  ma regulowane, mosiężne siodełko, które pozwala panować (bez konieczności inwazyjnego szlifowania) nad ważnym parametrem gitarowej geometrii jakim jest akcja strun nad pierwszym progiem. Z kwestii wizualnych interesującym rozwiązaniem jest pickguard mocowany do ramek przetworników, co pozwoliło uniknąć wiercenia jakichkolwiek otworów w korpusie.
Pickupy to doskonale znany 57 Classic przy gryfie i nieco bardziej zadziorny Super 57 przy mostku. Obydwa przetworniki mają możliwość rozłączania cewek dzięki czemu mogą zabrzmieć jak P90 i inne przystawki jednocewkowe. Dodatkowo gitara wyposażona jest w aktywny booster, który pozwala bez użycia jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu uzyskać wzmocnienie sygnału przydatne w rozmaitych scenicznych sytuacjach.

Jak widać instrument ma potężne możliwości, które z pewnością wykraczają poza kanon brzmieniowy modelu LP.  Instrument unowocześniony w taki sposób ma dużą szansę przypodobać się również tym, którym nie było dotąd po drodze z Gibsonami o klasycznej charakterystyce. Jeśli uważaliście Gibsony za toporne i archaiczne powinniście zwrócić uwagę na ten model, który zrywa z tym wizerunkiem.

W komplecie jest oryginalny złoty futerał i  papiery.