Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Classic GoldTop 2017

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj proponuję Gibsona Les Paul Classic.

Formalnie sprzedaję ten instrument jako używany, ale w praktyce to nówka. Gitara bardzo świeża, z rocznika 2017.

Instrument nie ma żadnych śladów użytkowania, wygląda i pachnie jak egzemplarz prosto ze sklepu. Żadnych obić, czy rys jak również najmniejszego nawet zużycia.

W zestawie znajduje się przepiękny brązowy futerał z czerwonym wnętrzem oraz komplet papierów.

Wszystko to samo, co dostaje się kupując u dystrybutora.

Gitara ma dwie (moim zdaniem jak najbardziej godne pochwały) modyfikacje:

  • fabryczne pickupy bez puszek zastąpione zostały humbuckerami w chromowanych obudowach
  • kompletnie niepasujące stylistycznie do tego modelu klucze z główkami w kształcie fasolek zastąpione zostały tradycyjnymi maszynkami Gibson Deluxe 

Te dwie drobne poprawki nadały gitarze bardzo tradycyjny wygląd zbliżony do pierwotnych wersji LP z lat pięćdziesiątych. Teraz wygląda klasycznie, stylowo i luksusowo. Wykończenie GoldTop to zresztą klasyka można powiedzieć elementarna. Złoty top i miodowy tył towarzyszą modelowi LP od samego początku jego historii. Tak właśnie wyglądały te gitary w pierwszych latach produkcji nim pojawiły się bursty.

Cechą charakterystyczną modelu LP Classic jest bardzo smukły jak na realia gibsonowskie gryf 60 slim taper. Jeśli chcielibyście Gibsona, ale obawiacie się ich grubych gryfów powinniście rozważyć ten bardzo wygodny i szybki profil, który nie powinien nikogo wystraszyć.

Elektronika gitary oparta jest o dwa słynne przetworniki. Pod mostem mamy świetny 498T, który jest dosyć zadziorny i świetnie brzmi nawet bardzo mocno przesterowany. Pod gryfem z kolei znajdziemy nawiązujący do brzmieniowych korzeni 57 Classic oferujący ciepłe czyste brzmienie oraz okrągły crunch. Oba humbuckery znakomicie się uzupełniają i pokazują dwa, odmiennie oblicza gitary.